Samsung Türkiye'den yapılan açıklamaya göre, Kore'deki Samsung Genel Merkez'inde imzalanan stratejik ortaklık ve iyi niyet anlaşması kapsamında mevcut işbirliklerini derinleştirme kararı aldı. Samsung Türkiye ve Hepsiburada, teknoloji sektöründe birlikte büyümeyi hedefliyor. Ortak pazarlama faaliyetlerinin kapsamını genişletmek ve yeni satış modelleri geliştirerek tüketicilerin son teknoloji cihazlara erişimini kolaylaştırmak amaçlanıyor.

HER BÜTÇEDEN TELEFON OLACAK 

Anlaşma kapsamında Samsung'un her kullanıcıya ve her bütçeye hitap eden, tüketicilerin farklı ihtiyaçlarını karşılayabilen mobil teknolojilere ve Galaxy AI yeteneklerine sahip tüm telefon ve tablet (Galaxy S24, S23, S23 FE, S22, Tab S9, Tab S8) serileri Hepsiburada'ya özel kampanyalar ile satışa sunulacak. Şirketler, gerçekleştirdikleri işbirliğini, tüketicilerin teknolojiye erişimini kolaylaştıracak alternatif satış modelleriyle destekleyecek.

Cep Telefonu Resim

"KAPIDA ESKİYİ VER YENİYİ AL"

İlk etapta uygulamaya geçmesi planlanan "Kapıda Eskiyi Ver Yeniyi Al" ve "Kapıda Ödeme" modeliyle, yeni bir Samsung mobil cihaz alırken takas sistemini kullanmak isteyen tüketicilerin eski mobil cihazlarının kapıdan teslim alınabilmesini ve ayrıca tüketicilerin kapıda ödeme yapabilmesini sağlayacak. Şirketler, yapay zeka gibi son dönemde büyük bir ivmeyle gelişim gösteren son teknolojilere ilişkin bilinirliğin artması ve toplumun bu teknolojilerden faydalanabilmesi için ortak iletişim ve pazarlama faaliyetleri yürütecek. Galaxy AI yeteneklerinin, katlanabilir cihaz yeniliklerinin ve Galaxy mobil ekosisteminin üstün bağlantı özelliklerinin Türkiye'deki tüketicilere daha zahmetsiz bir biçimde ulaştırılmasını amaçlayan Samsung Türkiye ve Hepsiburada, yenilikçi pazarlama çözümleriyle Hepsiburada'nın 12 milyon müşterisine ulaşarak Samsung satışlarını da artırmayı hedefliyor.

Samsung Logo

TEKNOLOJİLER İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM

Açıklamada görüşlerine yer verilen Samsung Türkiye Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Jeff Jo, "Galaxy AI ile mobilde yapay zeka çağını başlattığımız 2024 yılında böyle bir işbirliğini Türkiye'nin önde gelen online alışveriş platformlarından Hepsiburada ile gerçekleştirmek ve Türkiye'deki tüketiciler için mobil ürün ve teknolojilerimizi daha da erişilebilir kılmak bizim için önemli bir adım. Bu anlaşmayla derinleşen Hepsiburada-Samsung Türkiye işbirliğinin, her iki marka için verimli ve uzun soluklu bir eşgüdümün temelini oluşturacağına inanıyorum. Mobil ürünlerimiz özelinde başlattığımız bu stratejik işbirliğini ilerleyen dönemde TV ve beyaz eşya ürünlerimizle geliştirmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

TOPLUMUMUZUN DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜNE DE KATKI SAĞLAYACAK

Hepsiburada CEO'su Nihan Onal Gökçetekin de müşterilerine en yeni teknolojileri en iyi fırsatlarla sunmak için çalıştıklarını belirterek, "Samsung ile derinleşen işbirliğimiz, bu doğrultuda çok kıymetli bulduğum ve herkes için büyük fayda yaratacağına inandığım bir adım. Samsung'un geniş ürün yelpazesini ve Galaxy AI yeteneklerini, Hepsiburada'nın sunduğu özel kampanyalarla ve ödeme çözümleriyle birleştirerek, müşterilerimizin en iyi mobil deneyimi yaşamalarını sağlamak için çalışacağız. Bu işbirliği, sadece ticari anlamda değil, aynı zamanda teknolojiye erişimi artırarak, toplumumuzun dijital dönüşümüne de katkı sağlayacak. Hepsiburada ve Samsung arasındaki bu güçlü ortaklığın her iki marka için de büyük fırsatlar barındırdığına ve uzun vadeli başarılı bir iş birliğinin temellerini attığımıza inanıyorum."

Cep Telefonu Resim 2
 
 

Kaynak: AA