Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) Sanat Galerisi'nde, Gülderen Akar’ın çiçek resimlerinden oluşan kişisel sergisi, resimseverlere kapılarını açtı.

SERGİDE TORUN KÖŞESİ
Sergi açılışında Gülderen Ak, dönem Başkanı Tecelli Antalya Sanatçılar Derneği Sanat Galerisi çiçeklerle bezendi. Ressam Gülderen Akar’ın çiçek resimlerinden oluşan kişisel sergisinde, canlı çiçekler de resimlerin etkilerini pekiştirdi.  Ailesinin yanı sıra, ANSAN yönetim kurulu üyeleri, ANSAN bir önceki Sırma ve kalabalık bir sanatçı ve sanatsever topluluğu katıldı. Sergi salonunda birbirinden renkli ve güzel çiçek resimlerinin yanında bir de torun köşesi olarak adlandırılan, Akar’ın torunlarının yaptığı çocuk resimleri de yer aldı.

Antalya'da ‘Aşk İksiri' son kez sahnelenecek Antalya'da ‘Aşk İksiri' son kez sahnelenecek

GEÇMİŞTEN GELEN ÇİCEK RESİMLERİ 
1952 Balıkesir Bandırma Doğumlu Ressam Gülderen Akar, Nuri Sezen ve Gonca Yazgan atölyelerinde resim çalışmış ve halen çalışmalarına devam etmektedir. İki çocuk annesi Ressam Akar’ın iki torunu da, sergide yer almaktan çok mutlu olduklarını belirttiler.
Birbirinden renkli, sanki gerçekmiş gibi duran çiçek resimleri 16 Aralık tarihine kadar ANSAN Sanat Galerisinde görülebilir.