31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinin ardından 2.kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu, ailesiyle de kamuoyunun gözdesi olmaya devam ediyor.

Özellikle seçim dönemlerinde birlikte gördüğümüz İmamoğlu ailesinin en büyük çocukları olan Selim İmamoğlu kimdir diye merak ediliyor. Mehmet Selim İmamoğlu’nun hayatı ve kariyeri sıklıkla araştırılıyor.

Öğrenci dostu çamaşır yıkama merkezi tüm Türkiye'ye örnek oldu Öğrenci dostu çamaşır yıkama merkezi tüm Türkiye'ye örnek oldu

Selim Imamoglu Kimdir 3

Ekrem İmamoğlu’nun Oğlu Selim İmamoğlu Kimdir?

İlk defa 2019 yerel seçim döneminde Ekrem İmamoğlu’nun adaylık çalışmaları süresince gördüğümüz Selim İmamoğlu’nun hayatı ilgi çeken konulardan biri olmuştur.

İmamoğlu ailesinin en büyük çocuğu Mehmet Selim, 1997 yılında doğmuştur. Yeşilköy Anadolu Lisesi’nden dereceyle mezun olmasının ardından lisans eğitimini de İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği bölümünden almıştır. Lisans süreci boyunca fizik alanında da öğrenim görmüştür.

Her ne kadar göz önünde olsalar da özel hayatlarını gizli tutmayı tercih eden İmamoğlu ailesinin sevilen üyelerinden olan Selim İmamoğlu hakkında kapsamlı bilgiler bulunmamaktadır. Fakat Mehmet Selim’in basketbolla ilgilendiği bilinmektedir.

Selim İmamoğlu Ne İş Yapıyor?

Selim İmamoğlu kimdir sorusunu edindiğimiz bilgilere göre yanıtladık. Şimdi de oldukça başarılı bir eğitim hayatı olan Selim İmamoğlu’nun mesleği hakkında bilgi verelim.

İstanbul Teknik Üniversitesi’ndeki mezuniyetinin ardından Hollanda’da 3 aylık bir staj yapmış ardından da Berlin’de yine 3 ay süreyle stajyer olarak rol almıştır.

Şimdilerse ise Arçelik Global’de çalışma hayatına devam etmektedir.

Selim İmamoğlu’nun Sevgilisi Var Mı?

Selim İmamoğlu kimdir sorusunu yanıtlarken, özel hayatı hakkında net bilgilere ulaşamadığımızı belirtmiştik. Özel hayatını gizli tutan Selim İmamoğlu’nun 2023 yılında son çıkan haberlere göre işletmeci Melis Çatak ile birlikte olduğu bilinmektedir.

Çiftin güncel olarak hala daha beraber olup olmadığı hakkında ise kesin bilgiye ulaşılamamaktadır.

Selim Imamoglu Kimdir 2

Ekrem İmamoğlu Çocukları Kaç Yaşında?

Siyasi gündemin en konuşulan isimlerinden biri olan Ekrem İmamoğlu, ailesine olan bağlılığını hem sosyal medyada hem de konuşmalarında dile getiriyor. Eşi Dilek İmamoğlu ile 1995 yılında dünyaevine girdiği bilinen İmamoğlu çiftinin 3 çocuğu bulunmaktadır.

Bu doğrultuda Mehmet Selim 1997, Semih 2005, Beren ise 2011 yılında dünyaya gelmiştir.

Selim Immaoglu Kimdir 10

Ekrem İmamoğlu Kimdir?

1970 doğumlu olan Ekrem İmamoğlu, Trabzon’da dünyaya gelmiştir. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini memleketi Trabzon’da tamamladıktan sonra yüksek öğrenim için İstanbul’a taşınmış ve İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünü tamamlamıştır.

Mezuniyetinin ardından aile şirketlerinde görev alsa da 2008 yılında CHP’ye üye olmuş ve 2009 yerel seçimlerinde ise Beylikdüzü Belediyesi için aday adayı olmuştur. 2009 yılında İlçe Başkanlığı’na atanmasının ardından burada 2014 yılına kadar görev almıştır. Aynı yıl CHP Beylikdüzü Belediye Başkanlığı’nı kazanmasının ardından 5 yıl çalışmıştır.  

2019 Yerel Seçimleri’nde ikinci turda kazanarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı unvanını almıştır. Son yapılan 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde de kazanan İmamoğlu, İBB Başkanlığı’nı ikinci kez yürütecektir.

Selim Imamoglu Kimdir

Dilek İmamoğlu Kimdir?

18 Kasım 1974 doğumlu olan Dilek Kaya İmamoğlu, Trabzon’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Turizm bölümünden mezun olmasının ardından kamu yönetimi üzerine yüksek lisans eğitimi almıştır.

Aktivizmi ile bilinen Dilek İmamoğlu, engelli bireylerin farkındalığını artırmak, kadın hakları, çocuk eğitimi gibi çeşitli alanlarda çalışmalar yapmaktadır.

1995 yılında Ekrem İmamoğlu ile evlenmiş ve çift birbirlerine birçok alanda yardımcı olmuştur. İmamoğlu çiftinin 3 çocuğu bulunmaktadır.

Dilek İmamoğlu ve Ekrem İmamoğlu’nun en büyük çocukları olan Selim İmamoğlu kimdir diye merak edenler için edindiğimiz bilgileri paylaştık!

Muhabir: Duygu Tekin