Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı’nın Antalya’ya gelip Haşim İşcan Kültür Merkezi’nin bakımsızlığını videoya çekerek sosyal medyada yayınlaması ve Büyükşehir Belediyesi’ni suçlaması üzerine açıklama yaptı. Başkan Böcek, Karadağlı’nın bakımsızlıktan şikayet ettiği ve "rezalet" diye tanımladığı binanın bakım, onarım, tamirat ve işletmesinin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın uhdesinde olduğunu söyledi. 

"GENEL MÜDÜRLÜK GÖREVİNİ YAPSIN"

"Seçime 2 gün kala görüyorum ki birilerini seçim telaşı iyice sarmış" diyen Başkan Böcek, şunları söyledi: "Genel Müdürleri Tamer Karadağlı’yı siyaset yapsın diye Antalya’ya göndermişler. Şimdi Sayın Kültür ve Turizm Bakanı’na ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürü’ne açık çağrı yapıyorum. Belediye’nin 2006 yılında Bakanlığa tahsis ettiği Haşim İşcan Kültür Merkezi Tesislerinde, onarım, bakım ve tamirat sözleşmede de açık olarak yazılı olduğu üzere bakanlığın uhdesindedir. Halkı yanıltıcı siyasi propaganda yapmak yerine bu arkadaş genel müdürlük görevini yapıyor olsaydı biliyor olması gerekirdi" dedi. 

"ÇOK UCUZ BİR SİYASİ YÖNTEMDİR"

Tamer Karadağlı’nın, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü bir devlet memuru olarak, seçim yasaklarının başladığı bir dönemde suç işleyerek Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne çamur atmaya çalıştığını söyleyen Başkan Böcek, "Kendisi çok gezmek istiyorsa bizim belediyemizin Antalya Şehir Tiyatrolarının salonlarını, tesislerini, imkanlarını gezebilir. Sanata ve sanatçıya ne kadar çok önem verdiğimizi görebilir. Kendilerinin Antalya halkını cezalandırır gibi ilgilenmedikleri, bakım onarım yapmadıkları bu tesiste Antalya’ ya gelip videolarla halkı aldatmaya çalışmak, çok ucuz bir siyasi yöntemdir" diye konuştu. 

"TURİZM ŞEHRİNE RUHSAT VERİLMEYEN TESİSLER"

Başkan Böcek, "Tiyatroyu, operayı genel müdür isterse gelip bizimle tabi ki konuşabilir ama geldiğinde tabi destekledikleri adayın Kepez’de açtığı ve kadın erkek birlikte girilemeyen yüzme havuzlarını da konuşabiliriz kendisiyle. Biz kültür sanat çağdaşlık derken turizm şehrinde ruhsat verilemeyen tesisleri de konuşabiliriz isterse" ifadelerini kullandı. Başkan Böcek sözlerini Shakespeare’in şu sözleriyle noktaladı: "En kara günahları işletecekleri zaman şeytanlar bunu önce sevap diye yutturmaya kalkarlar."

KARADAĞLI, MADDELERLE KONUŞTU

Başkan Böcek'in yanıtı sonrası Tamer Karadağlı bu kez Instagram hesabı üzerinden çektiği bir video ile konuyu farklı bir boyuta taşıdı. Açıklamasında bu kez protokol maddelerine ağırlık veren Karadağlı, "Merhabalar... Dün yaptığım paylaşım ile ilgili birçok yorum geldi. Antalya'da Haşim İşcan Kültür Merkezi, belediyeye ait.. Biz orada sadece kira cıyız. Protokolümüzdeki maddeyi okuyorum. 'Taşınmazda işbu protokol süresince meydana gelmesi muhtemel, esaslı bakım, onarım ve tamir masrafları taşınmaz maliki tarafından yani belediye basit ve kullanıcıların isteğine bağlı bakım, onarım, tamir ve tamirat masrafları ise Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü (DÖSİMM) tarafından karşılanacaktır.' Yani musluk bozuldu, içerde küçük tadilatlar onlar bize ait. Ama binanın dış cephesi, biz kiracı olduğumuz için Kültür ve Turizm Bakanlığı o binada sadece kiracı..." ifadelerini kullandı. 

"BAŞKAN PROTOKOLÜ DİKKATLİ OKUYUN"

Paylaşımının ardından açıklamalarını yineleyen son bir video ile takipçilerinin karşısına geçen Karadağlı, "Biz Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Opera ve Bale Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sadece ve sadece kiracıyız. Binanın dış bakımı, onarımı sadece ve sadece belediyeye ait... Biraz önce protokolde okuduğum gibi...  Sayın başkan protokolü lütfen dikkatli okuyun" diye konuştu.

Antalya’da Sagopa Kajmer fırtınası esecek Antalya’da Sagopa Kajmer fırtınası esecek


 

Muhabir: DUYGU TEKİN