Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Muhittin Böcek ile Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı arasında gerileme neden olan ve ülke gündeminde liste başına yükselen Haşim İşcan Kültür Merkezi ile ilgili tartışmalara seçim molası geldi. Tartışmalara konu olan merkezde Antalya seçmeni 31 Mart Yerel Seçimleri için oy kullanıyor.  

KARADAĞLI-BÖCEK TARTIŞMASINA SAHNE OLAN MERKEZDE OY KULLANILIYOR 

Devlet Opera ve Bale Genel Müdürü Tamer Karadağlı'nın ‘bakımsız’ diyerek Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirdiği Haşim İşçan Kültür Merkezi'nde Antalya Muratpaşa Mahallesi'nde yaşayan seçmen oy kullanıyor. Karadağlı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek arasında tartışma konusu olan kültür merkezinde kurulan 14 sandıkta seçmenlerin oy verme işlemi devam ediyor. İkili arasında tartışma konusu olan ve ülke gündemine damga vuran Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde kurulan oy sandıklarından çıkacak sonuçlar büyük bir merakla bekleniyor. 

Antalya'da Türk Yıldızları için geri sayım başladı Antalya'da Türk Yıldızları için geri sayım başladı

TAMER KARADAĞLI’NIN VİDEOSU İLE BAŞLADI

Antalya’daki Haşim İşcan Kültür Merkezi ile ilgili tartışmalar Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı’nın Antalya’ya gelerek, çektiği videoyu sosyal medyada yayınlaması ile başladı. Konuyla ilgili Karadağlı’ya cevap veren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı CHP’li Muhittin Böcek ise ‘rezalet’ diye tanımlanan kültür merkezinin bakım, onarım, tamirat ve işletmesinin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın uhdesinde olduğunu açıkladı. 

TAMER KARADAĞLI-MUHİTTİN BÖCEK TARTIŞMASINDA İKİNCİ PERDE

Muhittin Böcek’in "Seçime 2 gün kala görüyorum ki birilerini seçim telaşı iyice sarmış. Tamer Karadağlı’yı siyaset yapsın diye Antalya’ya göndermişler. Haşim İşcan Kültür Merkezi Tesislerinde, onarım, bakım ve tamirat sözleşmede de açık olarak yazılı olduğu üzere bakanlığın uhdesindedir. Halkı yanıltıcı siyasi propaganda yapmak yerine bu arkadaş genel müdürlük görevini yapıyor olsaydı biliyor olması gerekirdi" açıklamalarına ise Karadağlı’dan protokol maddelerinin sıralandığı bir video ile cevap geldi. 

KÜLTÜR MERKEZİ TARTIŞMASINDA SON PERDE

Protokolde, söz konusu kültür merkezinin bakım, onarım vs. gibi çalışmalarının Antalya Büyükşehir Belediyesince yapılacağının yer aldığını aktaran Tamer Karadağlı, CHP’li Muhittin Böcek’e "Biz Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Opera ve Bale Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sadece ve sadece kiracıyız. Binanın dış bakımı, onarımı sadece ve sadece belediyeye ait. Sayın başkan protokolü lütfen dikkatli okuyun" karşılığını vermişti. 


 

Muhabir: BÜLENT ÖNER