Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde nefes kesen mücadeleler saat 13.00 itibari işe başladı. Nefes kesen mücadelelere sahne olan organizasyonda yarı final için ilk isimler belli olmaya başlarken Antalyalı başpehlivan Ali Gürbüz’den sevenlerini şok eden bir haber geldi. Çeyrek finalde Hüseyin Gümüşalan Ali Gürbüz’ü mağlup ederek adını yarı finale yazdırdı. 

KIRKPINAR HEYECANI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR 

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde nefes kesen mücadeleler saat 13.00 itibari işe başladı. Nefes kesen mücadelelerin yaşandığı organizasyonda çeyrek final eşleşmeleri ise Ali Gürbüz- Hüseyin Gümüşalan, Enes Doğan - Mustafa Taş, Yusuf Can Zeybek - Mustafa Arslan, Serhat Gökmen - Hamza Özkaradeniz şeklinde oldu.

Yağlı Pehlivan Güreşlerine Bu Isimler Damga Vuracak 2

YARI FİNALE KALAN İSİMLER 

Yarı finale çıkan ilk isimler, çeyrek finalde rakibi Hamza Özkaradeniz'i mağlup Serhat Gökmen ile Mustafa Arslan'ı mağlup eden Yusuf Can Zeybek oldu. Bir diğer yarıfinalist ise Enes Doğan'ı yenen Mustafa Taş oldu. Çeyrek final güreşlerinin sürprizi ise er meydanlarının süperstarı Antalyalı güreşçi Ali Gürbüz'de yaşandı. Rakibi Hüseyin Gümüşalan'a yenilen Gürbüz, finali göremeden turnuvaya veda etti. 

Güreş Pehlivan Manşet

ALİ GÜRBÜZ ŞOKU 

Kırkpınar'ın favori güreşçilerinden er meydanlarının süper starı Antalyalı başpehlivan Ali Gürbüz'ün Hüseyin Gümüşalan ile olan güreş mücadelesi uzatmalara gitti. Kıran kırana geçen ve puan alanın kazanacağı periyotta Gümüşalan, eski şampiyon Ali Gürbüz'ü yenip puan alarak adını yarı finale yazdırdı. Gürbüz'ün Kırkpınar'a veda etmesi memleketi Antalya'da da üzüntüye neden oldu. Binlerce Antalyalı güreşsever sosyal medya hesaplarından üzüntüsünü dile getirdi. 


 

Muhabir: Tahsin CAN ÖNALP