Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde çeyrek final heyecanı 13.00 itibari ile başladı. Ali Gürbüz ve Yusuf Can Zeybek başpehlivanların olduğu mücadele sonrası yarı finale yükselen ilk isimler belli oldu. İşte o isimler… 

ÇEYREK FİNAL EŞLEŞMEMELERİ 

Kırkpınar'da çeyrek final eşleşmelerinin belli olmasının ardından saat 13.00'te müsabakalar başladı. Çeyrek finalde Ali Gürbüz-Hüseyin Gümüşalan, Enes Doğan - Mustafa Taş, Yusuf Can Zeybek - Mustafa Arslan, Serhat Gökmen - Hamza Özkaradeniz eşleşti. Nefes kesen mücadelelerin ardından yarı final için ilk finalistler belli oldu. 

Kırkpınar Güreş Sahası

ALİ GÜRBÜZ'E ŞOK! GÜMÜŞALAN YARI FİNALDE

Kırkpınar'ın favori güreşçilerinden olan Ali Gürbüz'ün Hüseyin Gümüşalan ile güreşi uzatmalara gitti. Puan alanın kazanacağı periyotta Gümüşalan, eski şampiyon Ali Gürbüz'den yeniş puanı alarak adını yarı finale yazdırdı.

YARI FİNAL İÇİN MÜCADELE EDECEK İSİMLER

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Serhat Gökmen, çeyrek finalde Hamza Özkaradeniz'i mağlup ederek yarı finale yükselen ilk başpehlivan oldu. Yusuf Can Zeybek ise Mustafa Arslan'ı mağlup ederek yarı finale yükselen ikinci isim oldu. Son şampiyon Ali Gürbüz'ü yenen Hüseyin Gümüşalan yarı finale çıkmayı başardı. Enes Doğan'ı yenen Mustafa Taş da yarı finale çıkan bir diğer pehlivan oldu. Bu sonuçlarla Mustafa Taş ve Yusuf Can Zeybek yarı finalde Antalya'yı temsil edecek. Hüseyin Gümüşalan Kocaeli Karamürsel, Serhat Gökmen ise Samsun Ladik'ten Kırkpınar güreşlerine katılıyor. 

Yarı final için güreşecek pehlivanlar: 

  • Serhat Gökmen

  • Mustafa Taş 

  • Yusuf Can Zeybek

  • Hüseyin Gümüşalan

Yağlı Pehlivan Güreşlerine Bu Isimler Damga Vuracak

Muhabir: Tahsin CAN ÖNALP