Traktör kullanımı, tarım sektörü başta olmak üzere endüstriyel faaliyetler açısından birçok alanda tercih ediliyor. Traktör kullanıcıları için araçlara ait parçaların fiyatı da ayrı bir öneme sahiptir. Traktör lastik fiyatları 2024 listesini güncel olarak ikinci el ve sıfır liste halinde sizler için paylaşıyoruz.

Traktör lastik fiyatı, genellikle araç modeli, lastik boyutu, üretim malzemesi, kalite ve marka gibi faktörlere göre belirlenmektedir. Lassa ve Petlas gibi ülkemizde sıkça tercih edilen markaların fiyatı daha çok araştırılabilir. Traktör arka lastik fiyatları ve daha fazlasını sizlere sunuyoruz. 13.6-28 Petlas traktör lastik fiyatı dahil pek çok ürünü bulabilirsiniz. İşte detaylar…

Traktor Lastigi Fiyatlari 7

Serbest piyasada döviz fiyatları 24 Mayıs 2024 Serbest piyasada döviz fiyatları 24 Mayıs 2024

Traktör Lastik Fiyatı Ne Kadar Oldu? Detaylar…

Traktör lastik fiyat listesi 2024 yılında daha çok ürünün niteliğine göre belirlenmektedir. Ön ve arka lastik ürünleri için ayrıca tasarım, kalite ve boyut gibi kritik faktörler de fiyatlar üzerinde etkilidir. Bu nedenle traktör lastik fiyatlarını güncel olarak bilmeniz önemlidir.

Yeni yılda traktör piyasasında yaşanan fiyat gelişmeleri, beraberinde yedek parça sektöründe de enflasyona neden oldu. Traktör lastik fiyatı için Petlas ve Lassa başta olmak üzere pek çok marka ürün listesine zam yaptı. Yeni fiyat bilgilerini sizler için paylaşıyoruz. İşte ayrıntılar…

Traktor Lastigi Fiyatlari 6

Traktör Lastik Fiyatları 2024: Güncel Liste! Sıfır - 2. El

Traktör ön lastik fiyatları, günümüzde Türk traktör kullanıcıları tarafından daha yoğun araştırılmaktadır. İlgili aracın ön bölümündeki ağırlık, lastik gibi çeşitli yedek parçalar, kullanıcı deneyimi açısından büyük bir öneme sahiptir. İkinci el ve sıfır listesi bakımından güncel traktör lastik fiyat listesini aktaralım…

Traktör lastik fiyatları 2024 yılında marka ve modellerine göre aşağıdaki gibidir:

Traktör Arka Lastik Fiyatları

5.000 TL – 27.500 TL

Traktör Ön Lastik Fiyatları

2.500 TL – 15.000 TL

Petlas Traktör Lastiği Fiyatları

7.500 TL – 25.000 TL

Lassa Traktör Lastik Fiyatları

12.500 TL – 30.000 TL

Fiat 480 Arka Lastik Fiyatları

2.500 TL – 5.000 TL

14.9-30 Lassa Traktör Lastik Fiyatı

17.500 TL

13.6-28 Traktör Lastik Fiyatı

13.000 TL

14.9-28 Lassa Traktör Lastik Fiyatları

16.500 TL

16.9-30 Traktör Lastiği Fiyatları (Lassa)

20.500 TL

Lassa traktör arka lastik fiyatları ve diğer markaların ürün fiyat aralıklarını bu tablodan güncel olarak görüntüleyebilirsiniz. Traktör lastik fiyatı, satıcılar arasında değişiklik gösterebileceğinden dolayı fiyatları detaylı bir şekilde markalara göre araştırmanız önemlidir. Özellikle ikinci el piyasasında iyi durumda olan bir traktör lastiğini daha uygun fiyata bulabilirsiniz.

Traktör lastiği fiyatları 2024 listesi için bazı önemli detayları inceleyelim…

1- Traktör Arka Lastik Fiyatları

Traktör arka lastiği, kullanıcıların en çok talep ettiği ürünlerden birisi olduğu için oldukça önemlidir. Arka lastik gerek sürüş deneyimi gerekse de traktörü daha sağlıklı bir şekilde kullanabilmek açısından kontrol edilmeli ve gerektiğinde değiştirilmelidir.

Tarım araçları arasında traktörün arka lastiği, ön lastiğe göre ebat olarak daha büyük olduğu için daha pahalıdır. Eğer traktör lastik fiyatlarını arka lastikler için araştırıyorsanız güncel listeyi sizlere sunuyoruz.

Traktör arka lastik fiyatları 2024 yılında güncel haliyle şu şekildedir:

 • Traktör arka lastiği fiyatı marka ve modellere göre değişmekle birlikte ortalama olarak 5.000 TL ile 27.500 TL arasında değişmektedir.

Traktor Lastigi Fiyatlari 5

2- Traktör Ön Lastik Fiyatları

Traktör kullanıcıları açısından sıklıkla değişim gerektiren yedek parçalardan en önemlisi ise ön lastiktir. Direksiyon kontrolüyle birlikte sürüş deneyimi için oldukça önemli olan bu parça, fiyat bakımından da önem arz ediyor. Petlas ve Lassa başta olmak üzere markaların kendi belirlediği fiyatlama stratejileri çerçevesinde güncel liste ekonomik koşullara göre değişmektedir. İşte detaylar…

Traktör lastik fiyatları 2024 yılında ön lastik ürünleri için ortalama olarak şu şekildedir:

 • Traktör ön lastik fiyatları markalara ve modellerine göre değişmekle birlikte yaklaşık olarak 2.500 TL ile 15.000 TL arasında değişkenlik gösterir.

3- Petlas Traktör Lastik Fiyatı 2024

Traktör lastiği açısından en önemli markaların başında Petlas geliyor. Petlas, Türk traktör kullanıcıların ilk sırada tercih ettiği lastik markaları arasındadır. Traktör lastik fiyatları için de en çok araştırılan seçenekler arasında yer alıyor.

Petlas ön ve arka traktör lastik fiyatı güncel olarak şu şekildedir:

 • Petlas traktör lastiği fiyatları 7.500 TL ile 25.000 TL arasında değişmektedir.

4- Lassa Traktör Lastik Fiyatları 2024

Lassa traktör lastiği modelleri de kullanıcıların en çok talep ettiği seçenekler arasındadır. Bu nedenle güncel fiyat listesinde bu markaya da yer vermek gerekiyor. 14.9-30, 14.9-28, 13.6-28 traktör lastik fiyatları Lassa için en çok tercih edilen ürünlerdir. Yine de fiyat aralığını güncel bir şekilde takip ederek doğru fiyattan satın alabilirsiniz.

Lassa ön ve arka traktör lastik fiyatı güncel olarak aşağıdaki gibidir:

 • Lassa markasına ait traktör lastiği fiyatları 12.500 TL – 30.000 TL aralığındadır.

Traktor Lastigi Fiyatlari

5- Fiat 480 Arka Lastik Fiyatları

Traktör modelleri arasında Fiat 480 serisi, günümüzde üretimi olmasa da ikinci el piyasasında alım satım işlemleriyle hala birçok kullanıcısı bulunuyor. Haliyle Fiat 480 ön ve arka lastik fiyatları için de araştırmalar yapılabilmektedir. Fiat traktör lastik fiyatları için daha çok ikinci el piyasasına odaklanmanız gerekebilir.

Fiat 480 arka lastik fiyatları Lassa ve diğer markalar için şu şekildedir:

 • Fiat 480 ön ve arka traktör lastiği fiyatı ortalama olarak 2.500 TL – 5.000 TL aralığındadır.

NOT: Traktör lastik fiyatları 2024 yılında markalara ve çeşitlerine göre bu şekildeydi. Fiyatlar, ikinci el ve sıfır piyasasında satıcılar arasında değişkenlik gösterebilir. Ayrıca ülkemizde bölgeler arasında da traktör lastiği fiyatları değişmektedir. Bu nedenle online satış yolları ve bayiler aracılığıyla fiyat kontrolü yapmanız, karşılaştırarak satın almanız önemlidir.

Sahibinden Satılık Traktör Lastik Fiyatı (İkinci El)

Sıfır traktör lastik fiyatları, pek çok seçenek için bütçeleri zorlayıcı nitelikte ve pahalı olabilir. Bu nedenle birçok kullanıcı, fiyat araştırmasına önce ikinci el piyasasından başlamaktadır. 2. el traktör lastiği fiyatı daha uygun olsa da sağlam ve kaliteli bir ürün bulmak ise ciddi araştırma gerektiriyor. Güncel fiyat bilgilerini sizler için sunuyoruz.

Sahibinden satılık traktör lastik fiyatları ikinci el piyasasında şu şekildedir:

 • Lassa Massey 240 Traktör Lastiği Fiyatları (13.6-28): 5.500 TL
 • Lassa 14.9-28 Traktör Lastiği 2. El Fiyatı: 14.000 TL
 • Lassa 14.9-30 İkinci El Traktör Lastik Fiyatı: 8.500 TL
 • 2 Adet Traktör Büyük Lastik Fiyatı (2008 Yılı Öncesi Modeller): 4.500 TL

2. el traktör arka lastik fiyatları, ön lastik modelleriyle birlikte bu şekildedir. Ortalama olarak verilen fiyatlar, ikinci el platformlarında satıcılara göre değişebilecektir. Sahibinden ve Arabam benzeri platformlarda mutlaka fiyat araştırması yapmanızı öneriyoruz.

Traktor Lastigi Fiyatlari 2

Traktör Lastik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Traktör lastik fiyatı, güncel olarak piyasa koşulları, üretim maliyetleri ve marka fiyat stratejileri ile doğrudan alakalıdır. Fiyat araştırması yaparken öncesinde fiyatları etkileyen faktörleri bilmeniz önemlidir.

Traktör lastik fiyatlarını etkileyen faktörler şu şekildedir:

 • Boyut: Traktör lastikleri genellikle farklı boyut ve üretim modeline sahiptir. Ağır işlerde kullanılan büyük traktör lastikleri, diğer ürünlere göre daha pahalı olabilir. Ayrıca farklı işler için özel olarak tasarlanmış traktör lastik fiyatları da daha pahalı olacaktır.
 • Marka ve Kalite: Traktör lastiği fiyatlarını etkileyen bir diğer önemli faktör ise marka ve kalitedir. Traktör lastikleri için dünya çapında pek çok tanınmış marka bulunuyor. Bu markalara ait kaliteli ürünler, diğer ürünlere kıyasla daha pahalı olacaktır. Aynı zamanda üretim malzemesi de fiyatları etkileyen en temel faktörler arasında yer alır.
 • Tasarım: Bazı traktör lastikleri seri üretime uygun şekilde basit tasarım unsurlarından oluşur. Ancak bazı modellerde daha ince işçilik ve ayrı bir çalışma gerekebilir. Bu durumda yoğun tasarıma sahip traktör lastikleri, diğer ürünlere göre daha pahalı olacaktır.
 • Piyasa Koşulları: Traktör lastik fiyatları genel olarak diğer ürünlere benzer şekilde piyasa koşullarına göre belirlenir. Arz ve talep miktarı, döviz kurları, ülke ekonomisinin genel gidişatı gibi pek çok faktör fiyatları doğrudan etkileyecektir.

Traktor Lastigi Fiyatlari 4

Sıkça Sorulan Sorular

Traktör lastik fiyatları 2024 bilgileri haricinde sıkça sorulan sorular şu şekildedir:

1- Traktör lastiği kaç yıl gider?

Traktör lastiğinin kullanım süresi, düzenli bakım, lastik kalitesi ve kullanım şartlarına bağlı olarak değişebilecektir. Genel anlamda doğru kullanıldığında ve bakım işlemlerinin düzenli yapılması halinde traktör lastikleri 10 yıl kadar gidebilir.

2- Traktör lastiği nasıl olmalı?

İdeal bir traktör lastiği, boyut, dayanıklılık, hava basıncı, traktör modeli ile uyumluluğu, kalitesiyle birlikte kullanım ömrü açısından iyi düzeyde olmalıdır. Gerektiğinde bir danışman yardımı ile en doğru lastiği belirleyerek satın alım gerçekleştirmeniz önerilir

Muhabir: Duygu Tekin