Yurdun güneyinde Antalya, Mersin, Adana, doğu bölgelerindeyse Erzurum ve Erzincan başta olmak üzere sağanak yağış sonrası oluşabilecek sel afetine karşı vatandaşlar uyarıldı. Doğudaysa çığ tehlikesi söz konusu. 

AKDENİZ’DE SEL UYARISI

Meteoroloji hava uyarı haritasında yurdun güneyi sarı kodla uyarıldı. Antalya, Mersin, Adana, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Kayseri, Niğde, Konya, Karaman, Isparta ve Burdur’da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi. 

Super Hucresel Yildirimlar

DOĞUDA ÇIĞ VE SEL TEHLİKESİ

12 Mart Pazar günü için yurdun doğu kesimlerinle ilgili olarak sel ve çığ uyarısı geldi. Sel uyarısı yapılan kentler Erzincan, Erzurum, Ardahan, Kars ve Ağrı şeklinde sıralanırken, çığ uyarısı yapılan kentler Van ve Hakkari oldu. Söz konusu uyarıların yayınlanmasına neden olan çığ ve sel uyarıları Pazar akşam saat 19.00’a kadar geçerliliğini koruyor. 

Antalya’da 19 Mayıs kutlamalarına temsili Atatürk damgasını vurdu Antalya’da 19 Mayıs kutlamalarına temsili Atatürk damgasını vurdu

Çığ Tehlikesi
 
 

Muhabir: VELİ AKOĞLU