Avrupa Şampiyonası B Ligi 1'inci Tur müsabakasında U17 Kız Futbol Milli Takımı, Moldova ile karşılaştı. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İstiklal Stadyumu'ndaki maçı Norveç'ten Fatemeh Zangeneh, Line Cathrine Nymoen ve Makedonya'dan Angele Domazetovska yönetti..Moldova, 13'üncü dakikada Victoria'nın ağları sarsmasıyla 1-0 öne geçti. Ancak ay yıldızlı takım, bu erken golün şokunu kısa süre içerisinde üzerinden atarak, 21'inci dakikada Elif Ceren ile beraberliği sağladı.

KRİTİK DAKİKALAR VE ELİF CEREN'İN HAT-TRICKİ

Milli takım, ilk yarının sonlarına doğru Elif Ceren'in muhteşem performansıyla öne geçti. 25 ve 38'inci dakikada Elif Ceren ve 34'üncü dakikada Berra'nın golleriyle ilk yarı 4-1 sona erdi.

İKİNCİ YARI VE SONUCA GİDEN YOL

İkinci yarının başlarında Moldova, Victoria'nın bir golle skoru 4-2'ye taşıdı. 82'nci dakikada ise Ecem Nur ve 87'nci dakikada Yaren'in golleri maçın skorunu 6-2 olarak belirledi.

ESTONYA MAÇI VE A LİGİ'NE YÜKSELME HAYALLERİ

U17 Kız Futbol Milli Takımı, 12 Ekim'de Estonya ile aynı statta karşı karşıya gelecek. Teknik direktör Begüm Üresin,

"Şimdi Estonya maçına daha iyi motivasyonla çıkacağız. Bu maçı da kazanıp A ligine yükselmek istiyoruz." dedi.

Karşılaşma sonrası yerel desteklerinin önemine de vurgu yapan Üresin,

"Bizi yalnız bırakmayan Burdur halkına teşekkür ediyoruz. İkinci maçta da desteklerini bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Burdur Valisi Türker Öksüz de bu başarının ardından teknik direktör Begüm Üresin'i tebrik etti ve takımın başarısını kutladı.