Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na bağlı ulaşım esnafı tarafından, “Pazartesi gününden itibaren kent ulaşımından çekileceğiz” duyuruları yapıldı. Bununla da yetinilmeyerek, pazartesi günü işe ve okula gideceklere tedbir almaları hatırlatıldı. Ulaşım esnafının paylaşımları sonunda Antalyalı vatandaşlarda toplu ulaşımda kriz yaşanacak tedirginliği başladı. Sorunun çözümü için 1 Ekim Pazar günü  belediye yetkilileri ile ulaşım esnafı temsilcileri arasında toplantıya karar verildi. Oda başkanı Yasin Arslan, toplantıyı beklemeden bir açıklama yaparak krizin çözüldüğünü, taleplerinin Başkan Böcek tarafından çözüleceği sözünün verildiğini duyurdu.

ABİMLE YAPTIĞIM GÖRÜŞME SONUNDA

Oda temsilcileri ile belediye yetkelileri arasında 1 Ekim Pazar günü yapılacak toplantıyı beklemeden Oda başkanı Yasin Arslan’dan bir açıklama geldi. Yasin Arslan,

“Kıymetli Antalyalılar, değerli misafirlerimiz” diye başlayan paylaşımında, “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek (abimle) yaptığım görüşme sonucunda Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası yönetim kurulunun tespitlerini doğru bulduğunu; zaten kendisinin, adaletli bir idareci olarak eşit ve dönerli sistemin kendisi tarafından ilk kez talimatının verildiğini hatırlatarak, bundan dönüş olmayacaktır dedi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’in talimatı ile ulaşım sorunu tarih olacaktır” ifadelerini kullandı.

SORUN TARİH OLACAK

Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yasin Arslan’ın açıklaması şu şekilde:

“Kıymetli Antalyalılar, değerli misafirlerimiz. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn Muhittin Böcek (abimle) yaptığım görüşme sonucunda Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası yönetim kurulunun tespitlerini doğru bulduğunu; zaten kendisinin, adaletli bir idareci olarak eşit ve dönerli sistemin kendisi tarafından ilk kez talimatının verildiğini hatırlatarak bundan dönüş olmayacaktır dedi. Sn Başkanım, hiçbir esnafa imtiyaz tanımadan yapılması gerekeni ekibim yapacaktır. Önümüzdeki hafta esnafın temsilcileri ile hemen gerekli toplantıları yaparak aylardır gündemde ve masada olan sorunların artık çözüleceğinin de müjdesini vermiştir .Başkanımızın talimatları ile tüm araçlar eşit ve dönerli hiç bir araca veya kişilere imtiyaz tanınmayacak / rotasyonlar bu ilke ile yapılacaktır. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’in her doğru fiil ve eyleminde yanındayız. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’in talimatı ile ulaşım sorunu tarih olacaktır. Antalya otobüsçüler esnafım adına gönülden şükranlarımla sağ olunuz, var olunuz.”