Antalya’nın Muratpaşa ilçesinin Deniz ve Üçgen Mahallelerinde yer alan spot mağazalar, elektronik ve beyaz eşyanın yanında, bir evde olması gereken tüm eşyaların bulunduğu mağazalar indirimli satışlarıyla dikkat çekiyor. Havaların ısınmaya başladığı bugünlerde Antalyalıların en çok ihtiyaç duyduğu klima ve derin dondurucu ve buzdolabı için beyaz eşya mağazaları yerine spot mağazalar tercih ediliyor.

Antalya, Muğla, İzmir! 5 kentte kamu alanları turizme açıldı Antalya, Muğla, İzmir! 5 kentte kamu alanları turizme açıldı

KLİMA VE DERİN DONDURUCULAR NE KADAR?

Antalyalıların büyük ilgi gösterdiği spot mağazalarda yer alan ürünler normal satış fiyatının çok çok altında satışa sunuluyor. Bu nedenle evlilik hazırlığında olan gençlerin ve üniversite öğrencilerinin büyük ilgi gösterdiği spot mağazalarda yer alan ürünler normal satış fiyatının yarısına kadar fiyatlarla satışa sunuluyor. Diğer yandan havaların ısınmaya başladığı bugünlerde klima ve derin dondurucu buzdolabı almak isteyen Antalyalılar spotçuları tercih ediyor. Klima fiyatlarının 5 ile 20 bin lira arasında değiştiği spot mağazalarda derin dondurucu buzdolapları ise 7 ile 15 bin lira arasında değişiyor.

5 BİN LİRAYA TELEVİZYON, 7 BİN LİRAYA BUZDOLABI ALABİLİRSİNİZ

Muratpaşa ilçesinin Deniz ve Üçgen Mahallelerinde yer alan spot mağazalarda 5 bin liraya televizyon, 7 bin liraya buzdolabı bulabilme şansınız oldukça yüksek. Ev eşyalarının yanı sıra ofis mobilya ve eşyalarının da satışa sunulduğu spot mağazalardan ikinci el ürünlerin yanında ambalajından çıkartılmamış ürünlerde yer alıyor.

YENİ EVLENECEK ÇİFTLER İLE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN UĞRAK NOKTASI

En çok yeni evlenecek çiftler ile üniversite öğrencilerin akın ettiği spot mağazalarda aradığınız her şeye ulaşma şansınız var. Normal mağazalarda satılan beyaz eşya fiyatlarından daha düşük rakamlara satılan ürünler büyük ilgi görüyor. Ev araç ve gereçlerin tamamının yer aldığı spot mağazalarda ikinci el ürünlerin daha fazla ilgi gördüğü ifade edildi. Spot mağaza sahibi de indirimli fiyatlardan dolayı vatandaşların tercihini bu mağazalardan kullandığına dikkat çekti. İndirimli fiyatların özellikle öğrenci ve yeni evlenecek çiftler için son derece cazip olduğunu dilen getiren mağazacı, “Bizlerde bulunan ürünler normal mağazalarda ki satış fiyatının çok çok altında rakamlarla satılıyor. Bu nedenle yeni evlenecek gençler, üniversite öğrencilerinin yanında yeni ofis kuracak vatandaşlarımız normal mağazaların yerine son yıllarda bizleri tercih etmeye başladılar “ ifadelerini kullandı.

Muhabir: BÜLENT ÖNER