19 Ocak ve 9 Kasım tarihleri arasında Antalya’dan kendi ülkelerine geri dönmeye başlayan Rus ve Ukraynalılar sebebiyle, Antalya’da ikamet eden yabancıların sayısında büyük bir düşüş yaşandı. Ülkesine dönmeye devam eden yabancılardan geriye ise yüksek fiyatlı kiralar kaldı.

EV KİRALARI DÜŞMEDİ

Yabancıların Antalya’da ikamet etmek için tercih ettiği ilçelerden biri olan Konyaaltı’nda, ev kiraları dudak uçuklattı. Yabancıların ülkelerine dönüp evlerini boşaltmasıyla ev kiralarında düşüş yaşanacağını düşünen vatandaşlar ise büyük yanıldı.

Ünal, "Çalışanların maaşlarında ciddi kesintiler yapılıyor" Ünal, "Çalışanların maaşlarında ciddi kesintiler yapılıyor"

145 BİN LİRA KİRA!

Sahibinden.com sitesindeki fiyatlara göre, Konyaaltı’nda 1+0 stüdyo dairelerin fiyatları 5 bin liradan başlıyor ve 15 bin liraya kadar yükseliyor. 4 kişilik çekirdek bir ailenin yaşayabileceği 2+1 evlerin kiraları, en uygun 10 bin liradan başlayarak 145 bin liraya kadar gidiyor. 10 bin lira civarı kirası bulunan evlerin ise daha eski ve daha hasarlı olduğu gözlerden kaçmıyor. Asgari ücretin 11.402,32 lira olduğu bu dönemde, kira fiyatları vatandaşları oldukça zorlayacak gibi görünüyor.