Hatay'daki tarihi Uzun Çarşı'da, kömbe şöleni Hatay'daki tarihi Uzun Çarşı'da, kömbe şöleni

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde  59 yaşındaki Fatma Ernez arkadaşlarına inat ehliyet aldı. Ernez, “Yaşın sınırı yok, insanlar azmettikten sonra yapamayacağı bir şey yok. Ehliyetimi aldım, artık kendi otobüsümü alacağım ve servis otobüsü kullanacağım” dedi.

ARKADAŞLARI İDDİALAŞINCA 1 AY İÇİNDE OTOBÜS EHLİYETİNİ ALDI

Korkuteli’ne bağlı Yelten Mahallesinden Fatma Ernez (59) yaşı nedeniyle ehliyet alamayacağını söyleyerek kendisiyle iddialaşan arkadaşlarına inat kursa gidip, 1 ay içinde otobüs ehliyetini almaya hak kazandı. Yazılı sınavın ardından girdiği direksiyon sınavını tek seferde geçen Fatma Ernez, “Otobüs ehliyetini aldım. Artık otobüs alıp, servis yapacağım.  Yaş sınırı yok, azmettikten sonra her işin hakkından gelinebiliyor. Hayalim olan otobüs kullanmak için ilk olarak otobüs alıp, Yelten mahallesinden Korkuteli’ne servis yapacağım” dedi.

KAFASINA KOYDU, AĞIR VASITA EHLİYETİNİ ALDI

Yaşı nedeniyle ehliyet alamayacağını söyleyerek kendisiyle iddialaşan arkadaşlarına inat sürücü belgesini almaya hak kazandığını söyleyen Fatma Ernez, “Kafamda servisçilik yapmak vardı. Ben de ilk olarak otobüs ehliyeti almayı kafama koydum. Yayla sürücü kursuna otobüs ehliyeti almak için müracaat ettim. Yazılı sınav sonrası direksiyon sınavını da kazanarak D ehliyeti almaya hak kazandım” dedi.

SADECE 6 YIL SÜRESİ KALDI

Büyük bir azim öyküsüne konu olan Fatma Ernez'in ehliyetini kullanmak içinse sadece 6 yılı süresi kaldı. 4925 Sayılı Karayolları Taşıma Kanununa dayanılarak hazırlanan Karayolları Taşıma Yönetmeliğinin şoförlerde arananan nitelik ve şartlar kapsamında, servis şoförlerinin sadece 65 yaş sonuna kadar direksiyonda kalmalarına izin veriliyor. 

Kaynak: İHA