Türkiye'nin en önemli  turizm merkezlerinden biri olan Side Antik Kenti, arkeolojik kazılar sayesinde tarihi 2 bin 500 yıl öncesine uzanıyor. Her yıl yüz binlerce turist, bu tarihi güzellikleri keşfetmek için Side'ye akın ediyor. Ziyaretçiler, Roma döneminden kalma Apollon ve Athena tapınaklarını, antik tiyatroyu ve diğer kalıntıları ziyaret ederken, Side'nin eşsiz plajlarında da güneşin tadını çıkarıyor.

DOĞAL GÜZELLİĞİYLE TURİSTLERİN İLGİSİNİ ÇEKİYOR

Side'nin en büyük plajlarından biri olan Doğu Plajı, bazı kısımlarıyla birinci derece SİT alanı içerisinde bulunuyor. Bu sebeple plaj, hem tarihi değeri hem de doğal güzelliğiyle turistlerin ilgisini çekiyor. Ancak birinci derece SİT alanı olmasına rağmen 2 kişi ATV aracıyla plaja girerek safari yaptı. Sahilde güneşlenen vatandaşlar ve turistler ise bu duruma şaşırdı.

YAPILAN TAŞKINLIĞI, VATANDAŞLAR ŞAŞKINLIKLA İZLEDİ

Dün akşam saatlerinde 2 kişinin bulunduğu 07 BJL 773 plakalı ATV aracı, görüntülendi. Motorlu araçların özel izinle girdiği, SİT alanı içindeki kumsalda hızla ilerleyerek safari yapan ATV aracındakiler, güneşlenenlerin şaşkın bakışları arasında bir süre gezinti yaptıktan sonra uzaklaştı.