Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı ve Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) iş birliğiyle yapılan 'Yedi Bilge Yedi Bölge- Kınalızade Siyaset ve Ahlak Paneli', Cumhuriyet'in 100'üncü yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirildi.

PANELİN ANLAMI VE ÖNEMİ

Yapılan bu panel, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı tarafından organize edildi. Bu panel Türkiye'nin farklı 7 bölgesinde gerçekleştirilecek olan etkinliklerin beşincisi olarak kayıtlara geçti. Panel, MAKÜ Konferans ve Sergi Salonu'nda düzenlendi ve çok sayıda katılımcıya ev sahipliği yaptı.

KATILIMCILAR VE KONUŞMACILAR

Panele Burdur Valisi Türker Öksüz, Burdur Belediye Başkan Yardımcısı Hülya Eraslan, Adalet Komisyonu Başkanı Musa Talih, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, birçok akademisyen ve öğrenciler katıldı. Atatürk Kültür Merkez Başkanlığı Komisyon Üyesi Prof. Dr. Müfit Selim Saruhan panelin açılışında, bu önemli faaliyet hakkında detaylı bilgiler verdi. MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Kınalızade Ali Efendi'nin Isparta'da doğduğunu ve ahlak felsefesine dair çağını aşan, günümüze ışık tutan eser bıraktığını dile getirdi.

TAKDİR VE TEŞEKKÜR

Panelin sonunda, Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Prof. Dr. Müfit Selim Saruhan'a bir plaket takdim etti. Prof. Dr. Saruhan da, karşılığında Rektör Dalgar’a çeşitli hediyeler verdi.