Yaz aylarının yaklaşmasıyla Türkiye’de düğün sezonuna girmiş bulunmaktayız. Yeni evlenecek çiftler de yaz aylarının gelmesiyle yemekli düğün fiyatları araştırmasına başlarlar. Çiftlerin en özel anlarından biri olan düğünler çok geniş bir fiyat yelpazesine sahiptir.

Son yılların her şeye getirdiği zamlar 2024 düğün maliyetini de ciddi oranda etkilemiştir. Kimi çift yemekli düğün isterken kimi sade bir kutlama ile bu özel anlarını yaşamak ister. Düğünler birbirinden farklı organizasyon çeşitlerine ve fiyatlara sahiptir.

Çiftler düğün salonu ve organizasyonu tutmadan önce ciddi bir araştırmaya başlarlar. Düğün fiyatları salonun konumuna, büyüklüğüne gibi faktörler dolayısıyla değişiklik gösterebilir. Gelin, birlikte hayalinizdeki düğün için 2024 yılı maliyetlerine göz atalım. İşte, yemekli düğün fiyatları yazımız…

Yemekli Dugun Fiyatlari 2

Yemekli Düğün Fiyatları

Düğün fiyatlarında yaşanan fiyat değişiklikleri, dekorasyon ve mekan dışında düğünün yemekli veya yemeksiz olması şeklinde değişebilir. Düğün salonu tutmak isteyen kişiler misafirleri yemekli, yemeksiz veya kokteylli düğünle ağırlamak konusunda kararsız kalır.

Biz de bu karasız çiftlerin yemekli düğünler ne kadar sorusunu yanıtladık. Yemekli düğün fiyatları 2024 yılında ortalama olarak şu şekildedir:

 • Yemekli düğün fiyatları 2024 yılında Türkiye genelinde ortalama olarak 400.000 TL’dir.

NOT: Yemekli düğün fiyatları ortalama verimiz şehir, mekan, salon büyüklüğü, menü çeşitliliği gibi faktörlere bağlı olarak artış veya azalış gösterebilir.

2024 düğün maliyeti hesabı yapacak olan çiftler yemekli, kokteylli veya yemeksiz düğün fiyatları araştırmasını şehir bazlı yapabilir. Çünkü düğün fiyatları yaşanılan bölgeye göre değişiklik gösterir. Bizde sizler için en fazla aranan şehirlerdeki yemekli düğün fiyatlarını derledik.

Yemekli Dugun Fiyatlari

İzmir Yemekli Düğün Fiyatları

Yemekli düğün fiyatlarında, yemek ücreti kişi başına hesaplanır. Davetli sayısına göre seçeceğiniz menü fiyatı çarpılarak salona ek bir ücret ödenir. İzmir’de yemekli düğün fiyatları araştırmasının yapıldığı başlıca şehirlerimizden biridir.

İzmir’de yemekli düğün fiyatlarının ne kadar olduğu aşağıdaki gibidir:

 • İzmir’de 100 kişiden başlayıp 1.000 kişiliğe kadar olan yemekli düğün fiyatları ortalama 400.000 TL’dir. Fiyatlar menü içeriğine göre belirlendiği için yemek seçiminiz fiyatı etkileyebilir.

NOT: Şehir bazlı fiyatlarda mekan türüne, davetli sayısına, konumuna göre ciddi fiyat farkları görülebilir. Cebinize en uygunu için menü seçimine ve davetli sayısı başına fiyatlara dikkat ediniz.

Yemekli Dugun Fiyatlari 4

Ankara Yemekli Düğün Fiyatları

Ankara, düğün geleneği konusunda da hem misafir ağırlama hem de oyun türleri ile ön plana çıkar. Ankara’da yemekli düğün yapan kişiler oldukça fazladır.

Ankara şehrinde yemekli düğün fiyatları şu şekildedir:

 • Ankara’da 100 kişiden başlayıp 1.000 kişi ve üzeri olan yemekli düğün fiyatları ortalama 350.000 TL ile 550.000 TL arasında değişmektedir. Düğün mekanının menü içeriği fiyatı etkiler. Normal bir düğün salonunun kişi başı yemek ücreti ile bir oteldeki salonun ücretinde ciddi fiyat farkları görülür.

İstanbul Yemekli Düğün Fiyatları

İstanbul, düğün mekanı konusunda oldukça geniş seçeneklere sahip bir şehrimizdir. Sarayların, boğaz manzaralı mekanların düğün salonu olarak kullanıldığı İstanbul, fiyat araştırması en çok yapılan şehirlerimizden biridir.

İstanbul ilimizde yemekli düğün fiyatları davetli sayısına göre aşağıdaki gibidir:

 • İstanbul’da en az 100 kişiden başlayıp 1.000 kişi ve üzeri katılımın gerçekleştiği yemekli düğün fiyatları ortalama 550.000 – 750.000 TL’dir. İstanbul’da özellikle saraylarda, lüks otellerin salonlarında yapılan düğünler popülerdir. Bu gibi durumlar İstanbul’da yemekli düğün fiyatlarını ciddi oranda etkiler.

Yemekli düğün isteyen kişilere salon fiyatına ek olarak yemek ücreti yansıtılır. Bu ücret yemeğin kalitesi, çeşitliliği, et ve tavuk tercihi gibi konularda farklılık gösterir. Düğün yemeği menü fiyatları bu noktada oldukça araştırılır.

Yemekli Dugun Fiyatlari 5

Antalya Yemekli Düğün Fiyatları

Antalya, açık hava düğün salonları ile oldukça popüler bir şehrimizdir. Denize sıfır düğün salonları bu şehrimizde çok fazladır.

Antalya ilimizde yemekli düğün fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • Antalya’da en az 100 kişilikten başlayıp 1.000 kişi ve üzeri katılımı olan  yemekli düğün fiyatları ortalama 450.000 TL’dir. Bu fiyat salon büyüklüğü, davetli sayısı gibi faktörler nedeniyle değişikliğe uğrayabilir.

Adana Yemekli Düğün Fiyatları

Düğün geleneğinin sürdürüldüğü şehirlerimizden birisi de Adana’dır. Durum bu olunca davetlileri daha iyi ağırlamak için yemekli düğün tercihi yapan düğün sahiplerinin sayısı da artış gösterir.

Adana ilimizde yemekli düğün fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • Adana’da 100 kişiden başlayıp 1.000 kişi ve üzeri katılımı olan yemekli düğün fiyatları ortalama 350.000 TL’dir. Bu ortalama fiyat menü içeriğine ve davetli sayısına göre değişiklik gösterir.

Yemekli Dugun Fiyatlari 7

Mersin Yemekli Düğün Fiyatları

Mersin ilimizde kır düğün salonları oldukça fazladır. Davetlilerini en iyi şekilde ağırlamak isteyen vatandaşlar Mersin’de yemekli bir düğün yapmak isterse fiyat araştırmasına girerler.

Mersin ilimizde yemekli düğün fiyatları aşağıdaki gibidir:

Nail Kamacı'dan 23 Nisan açıklaması Nail Kamacı'dan 23 Nisan açıklaması
 • Mersin’de en az 100 kişiden başlayıp 1.000 kişi ve üzerinde katılım olan yemekli düğün fiyatları ortalama 350.000 TL’dir. Kişi başına menü fiyatı değişirse fiyatta artış veya azalış gözlenebilir.

Yemekli Dugun Fiyatlari 8

Düğün Yemeği Menü Fiyatları

Çiftler en özel anlarında davetlileri de daha iyi şekilde ağırlamak ister. Özellikle uzun süren veya yemek saatine gelen düğünlerde davetlilere yemek servisi yapılır.

Düğün yemeği menü fiyatları; etli, tavuklu, limitli alkollü ve limitsiz alkollü olarak ayrılır. Kişiler ceplerine en uygun fiyatlı menüyü seçerek diledikleri gibi davetlilerini ağırlayabilirler.

İşte düğün yemeği menü tercihleri ve fiyatları şu şekildedir:

 • Etli: Düğün yemeğini etli menü tercihi yapmak isteyenler için kişi başı fiyat ortalama olarak 450 ila 550 TL arasında değişmektedir.
 • Tavuklu: Davetlilerine sunacakları yemeği tavuklu tercih edenler için menü fiyatı kişi başına ortalama 400 TL’dir.
 • Limitli Alkollü: Limitli alkollü düğün yapmak isteyenler için kişi başına ortalama fiyatı 800 TL’dir.
 • Limitsiz Alkollü: Limitsiz alkollü menü seçeneği diğer tercihlere göre oldukça fazladır. Limitsiz alkollü menü fiyatı kişi balına ortalama 1.500 TL’dir.

NOT: Alkollü içecek servis etmek isteyen düğün sahiplerine, bazı salonlar ve düğün mekanları ek paket seçeneği sunabilirler. Böylelikle toplam menü fiyatına ek olarak bir ücret ödemeniz de gerekebilir. Bu detayları seçtiğiniz düğün mekanıyla görüşmelisiniz.

Yemekli Dugun Fiyatlari 6

Yemekli ve Yemeksiz Düğün Fiyatları

Yemek fiyata dahil olduğunda farkı merak ediyor olabilirsiniz. Biz de yemekli ve yemeksiz 2024 düğün fiyatlarını derledik.

Yemekli ve yemeksiz düğün fiyatları 2024 yılında ortalama olarak şu şekildedir:

KİŞİ SAYISI

YEMEKLİ DÜĞÜN FİYATI

YEMEKSİZ DÜĞÜN FİYATI

100 Kişilik

60.000 TL

35.000 TL

200 Kişilik

140.000 TL

48.000 TL

400 Kişilik

225.000 TL

60.000 TL

500 Kişilik

450.000 TL

80.000 TL

700 Kişilik

600.000 TL

100.000 TL

1.000 Kişilik

1.500.000 TL

155.000 TL

NOT: Tabloda belirtilen fiyatlar farklı şehirde, kişi bazlı fiyat araştırması yapılarak belirtilmiştir. En doğru ve güncel 2024 düğün fiyatları bilgisi için aklınızdaki mekan ile iletişime geçebilirsiniz!

Yemekli Dugun Fiyatlari 9

2024 Düğün Maliyeti

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bu yaz düğün yapacak kişiler 2024 düğün maliyeti toplam ne kadar araştırmasına başlamıştır. Fiyatların gün geçtikçe artışı düğün sektörüne de fazlasıyla yansımıştır.

2020 yılı ile 2024 düğün fiyatları arasında %300 zam oranı görünür. Durum böyle olunca çiftler düğün maliyeti 2024 yılında ne kadar oldu diye araştırır.

Düğün maliyeti 2024 yılında düşük-orta-yüksek seviye mekan, konsept, yemek gibi faktörler seçenlere göre ortalama olarak aşağıdaki gibidir:

 • Düşük seviye bir 2024 düğün maliyeti yemeksiz ve 200 kişilik ortalama olarak 35.000 TL’dir.
 • Düşük seviye bir 2024 düğün maliyeti yemekli ve 500 kişilik ortalama olarak 140.000 TL’dir.
 • Orta seviye bir 2024 düğün maliyeti yemeksiz ve 200 kişilik ortalama olarak 85.000 TL’dir.
 • Orta seviye bir 2024 düğün maliyeti yemekli ve 500 kişilik ortalama olarak 600.000 TL’dir.
 • Yüksek seviye bir 2024 düğün maliyeti yemekli ve 200 kişilik ortalama olarak 140.000 TL’dir.
 • Yüksek seviye bir 2024 düğün maliyeti yemekli ve 500 kişilik ortalama olarak 900.000 TL’dir.

Düğünün yapılan konumu, mekanın türü, davetli sayısı, davet alanı, yemek tercihi, alkolün dahil olup olmaması gibi birçok faktör fiyatı etkiler. Sizler için hazırladığımız yemekli düğün fiyatları 2024 yazımıza yemeksiz ve kokteylli düğün fiyatlarını da dahil ettik. Ortalama olarak 2024 düğün maliyeti fiyatlarını da derledik.

Muhabir: Duygu Tekin