Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği'nin 2024 yılı dönem başı olağan meclis toplantısında birlik başkanı seçildi. Toplantı, Onhann Termal Otel'de gerçekleşti. Akın, yağlı güreşin Türk milletinin cesaretinin bir sembolü olduğunu vurgulayarak, Balıkesir'in yağlı güreş için özel bir değere sahip olduğunu belirtti.

TÜRK MİLLETİNİN BOĞUN EĞMEMEZLİĞİNİ SİMGELİYOR 

Ahmet Akın, birlik üyelerine ve katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başladı. Yağlı güreşin sadece geleneksel bir spor dalı olmadığını, aynı zamanda Türk milletinin cesaretinin, boyun eğmemezliğinin ve sırtının yere gelmemezliğinin bir sembolü olduğunu belirtti. Balıkesir'in yağlı güreşler için özel bir değere sahip olduğunu vurgulayan Akın, bu geleneksel ata sporumuzu yaşatmak için ellerinden gelen desteği vereceklerini ifade etti.

Antalya'nın başpehlivanı Ali  Gürbüz en büyük 'mirasını' açıkladı! Antalya'nın başpehlivanı Ali Gürbüz en büyük 'mirasını' açıkladı!

YAĞLI GÜREŞLE RİÇİN YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

Balıkesir'in hem Kuvayı Milliye Şehri olarak hem de yağlı güreşlerin merkezi olarak önemli bir konuma sahip olduğunu dile getiren Ahmet Akın, bu müsabakaların ulusal ve uluslararası arenada tanıtımına destek olacaklarını ve projelere layıkıyla destek vereceklerini söyledi. Ayrıca, birlik üyeleri ve yerel idarelerin iş birliğiyle ata sporumuzu daha da geliştireceklerini belirtti. Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği'nin encümen ve komisyon üyeleri de belirlendi. Meclis başkan vekilleri olarak Edirne Belediye Başkanı Filiz Gencan Akın ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek seçildi. Ayrıca planlama ve organizasyon komisyonu üyeleri ve TGGF Genel Kurulu'na seçilen delegeler belirlendi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın'ın birlik başkanı seçilmesiyle birlikte, yağlı güreş sporunun gelişimi ve tanıtımı için önemli adımların atılması bekleniyor.

LİSTELER BU ŞEKİLDE 

Encümen ve komisyon üyeleri

Meclis Başkan Vekilleri
Meclis 1. Başkan Vekili Edirne Belediye Başkanı Filiz Gencan Akın, Meclis 2. Başkan Vekili Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek.
Meclis Asil Kâtip Üyeleri
Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hasan Aydın, Altıeylül Belediye Meclis Üyesi Musa Tonga.
Meclis Yedek Kâtip Üyeleri
Kepsut Belediye Meclis Üyesi Feyzullah Uygur, Elmalı Belediye Meclis Üyesi Şükrü Güler.
Encümen Üye Listesi
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Edirne Belediye Başkanı Filiz Gencan Akın, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büykakın, Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık ve Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk.
Plan ve Bütçe Komisyon Üyeleri
Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, İvrindi Belediye Başkanı Önder Lapanta, Karesi Belediye Meclis Üyesi Volkan Altınöz.
TGGF Genel Kurulu'na Seçilen Delegeler
Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hasan Aydın, Edirne Belediye Meclis Üyesi Nedim Mercan.
Planlama ve Organizasyon Komisyonu Üyeleri
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, Domaniç Belediye Başkanı Engin Uysal, Döşemealtı Belediyesi Meclis Üyesi Ramazan Bahşi ve Akhisar Belediye Meclis Üyesi Hacı Serdar Sunma seçildiler.

Yağlı Pehlivan Güreş Ligi’ne mega star Ali Gürbüz damgası! Yaşayan efsane o listenin ilk sırasında Yağlı Pehlivan Güreş Ligi’ne mega star Ali Gürbüz damgası! Yaşayan efsane o listenin ilk sırasında

Kaynak: İHA