Göçmenlerin, mültecilerin ve sığınmacıların ülke gündemini meşgul ettiği şu günlerde yerli ve yabancı birçok turiste ev sahipliği yapan Antalya, birçok kesimin yakın markajında kalmaya devam ediyor. Antalya'da teşkilatı bulunan partiler de ulusal ve uluslararası sorun haline gelen göçmenleri, mültecileri ve sığınmacıları zaman zaman ülke gündemine taşımayı sürdürüyor. 

KADINLAR VE ÇOCUKLARIN GÜVENDE OLMADIĞI İDDİA EDİLDİ

Plajları ve sahilleri ile dünyaya örnek olmayı sürdüren Akdeniz'in incisi Antalya'da güven sorunu yaratan göçmenleri, mültecileri ve sığınmacıları konu edinen son siyasi kanat Zafer Partisi Antalya İl Başkanlığı oldu. Eski yıllarda farklı bölgelerde çekilmiş bir kare konuyu gündeme getiren Zafer Partisi Antalya İl Başkanlığı, Antalya'da kadınların ve çocukların güvende olmadığını iddia etti.

"SIĞINMACILAR GÜVEN SORUNU YARATIYOR"

Resmi sosyal medya hesabı Twitter (X) üzerinden paylaşım yapan Zafer Partisi Antalya İl Başkanlığı #kadınlargüvendedeğil ve #kadınlarımızveçouklarımızgüvendedeğil hashtagi ile konuyu masaya yatırdı. Zafer Partisi Antalya İl Teşkilatı'nın yaptığı paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

"Prof. Dr. Ümit Özdağ: Biliyoruz ki sığınmacı ve kaçakalrla dolu bir Türkiye'de ne yazık ki #KadınlarGüvendeDeğil"

Zafer Partisi Antalya İl Başkanlığı olarak belirtmek isteriz ki Antalya turizmle anılan bir şehir. Ancak son zamanlarda artan sığınmacı ve kaçak göçmenler sahiller de güven sorunu yaratıyor. Özellikle kadın ve çocuklarımızı rahatsız edecek boyut ulaştı. 

#Kadın ve çocuklarımız güvende değil."


 

Muhabir: DUYGU TEKİN