Antalya'nın kültür ve sanat dünyasına bir yıldız daha doğdu. 12 yaşındaki keman sanatçısı Atahan Dinç, ANTALYA Devlet Senfoni Orkestrası'nın (ADSO) sezon açılış konserinde solist olarak izleyici karşısına çıktı ve sahnedeki performansıyla göz doldurdu.

ÖDÜLLÜ KEMAN USTASI VE GENÇ ÖĞRENCİSİ BİRLİKTE

Muratpaşa Belediyesi Türkan Şoray Kültür Merkezi'nde gerçekleşen konserde, ulusal ve uluslararası birçok ödüle sahip keman sanatçısı Can Özhan ve onun yetiştirdiği genç öğrencisi Atahan Dinç, izleyenleri müzikal bir yolculuğa çıkardı.

BAŞYAPITLAR YANKILANDI

Besteciler Johann Sebastian Bach, Camille Saint-Saens ve Max Bruch'un yaylı sazlar için bestelediği eserler, Atahan Dinç ve hocası Can Özhan'ın kemanlarından çıkarak salona dolup taştı.

ORKESTRAYA EŞSİZ EŞLİK

Atahan Dinç ve Can Özhan'ın büyüleyici performansı, ADSO'nun müzik direktörü şef Oğuzhan Kavruk yönetimindeki orkestra tarafından desteklendi. Şef Kavruk, ikilinin performansından oldukça memnun kaldı ve alkışlar eşliğinde duygularını paylaştı.

OĞUZHAN KAVRUK'TAN ÖVGÜLERLE DOLU SÖZLER

Kavruk,

"Bugün hep birlikte çok mutluyuz. Can Özhan benim öğrencimdi, bugün ünlü bir keman sanatçısı oldu. Küçük solistimiz Atahan Dinç de Can Özhan'ın yetiştirdiği öğrenci. Atahan yeteneğini, sahnedeki başarısını bugün hepimize kanıtladı." diye konuştu. 

ATAHAN DİNÇ KİM?

Antalya'da dünyaya gelen Atahan Dinç, keman ile pandemi döneminde tanıştı. 2020 yılının eylül ayında da Can Özhan'dan keman eğitimi almaya başladı. Özhan, küçük öğrencisinin yeteneğine hayran kaldı. Dinç, ünlü keman virtüözü Cihat Aşkın'ın verdiği masterclass ve derslere de katıldı. 2022 yılında 23 Nisan'da Doğuş Çocuk Orkestrası'nda çocuk solist sanatçılardan biri olarak sahneye çıktı. Dinç, İtalyan yapımı kemanıyla hocası Can Özhan'ın verdiği eğitimlere devam ediyor.