Karayolları Genel Müdürlüğü 22 Haziran Yol Durumu Bültenini yayınladı. Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor. Kurban bayramı tatili nedeniyle KGM sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsünden geçişler, 15 haziran cumartesi saat 00:00' dan başlayarak 24 haziran pazartesi günü saat 07:00' a kadar ücretsiz olacaktır.

ERZURUM-PASİNLER YOLUNDA ULAŞIM TEK ŞERİTTEN SAĞLANIYOR

Erzurum-Pasinler yolunun 33-34 km.leri arasında köprü yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.

SELÇUKLAR-ORTAKLAR-AYDIN İSTİKAMETİNE DİKKAT

Selçuk-Ortaklar-Aydın yolunun 27-41.km.leri arasında yapım çalışmaları nedeniyle muhtelif kesimlerde ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

MALATYA-SİVAS YOLUNDA ULAŞIM ESKİ TOHMA KÖPRÜSÜNDEN SAĞLANIYOR

Malatya-Sivas yolunun 60.km.sinde Yeni Tohma Köprüsünde bakım onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak Eski Tohma Köprü üzerinden sağlanmaktadır.

ISPARTA-AĞLASUN YOLU GİDİŞ İSTİKAMETİ TRAFİĞE KAPALI!

Isparta-Ağlasun yolunun 14.km.sinde hidrolik sanat yapısı çalışmaları nedeniyle Isparta-Ağlasun gidiş istikametindeki yönü trafiğe kapatılarak ulaşım Ağlasun-Isparta gidiş istikametinden iki yönlü olarak sağlanmaktadır. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

TRABZON-MAÇKA İSTİKAMETİ ULAŞIM TEK ŞERİTTEN KONTROLLÜ OLARAK SĞALANIYOR

Trabzon-Maçka yolunun 2.km.sinde (otogar mevkii) yapılmakta olan yaya üst geçidi yapım çalışması nedeniyle bölünmüş yolun her iki yönünde ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.

TARSUS-ADANA-GAZİANTEP İSTİKAMETİNE DİKKAT! 

Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolunun Bahçe Kavşağı-Nurdağı Kavşağı Kesimi 5-6.km.leri arasında deprem hasarlarının onarım çalışmaları nedeniyle Gaziantep istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Adana istikametinden iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanmaktadır.

BU YOLLARA DİKKAT! 

Emirdağ-Bolvadin-Çay yolunun 23-24.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Diyarbakır-Silvan yolunun 10-13.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır. İliç-Kemaliye-Arapgir yolunun 36-37.km.leri arasında Kemaliye-Dutluca Tünel bağlantı yolları ve Kemaliye-Kozlupınar Viyadüğü arası tünel ikinci işleri çalışması nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ