23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı türm yurtta, resmi tatil olarak geçiriliyor. Ancak 22 Nisan 2024 Pazartesi günü resmi tatile eklenip eklenmeyeceği merak ediliyor. Öğrenciler, öğretmenler ve veliler, "Hafta sonu ve 23 Nisan arası, 22 Nisan'da eğitim-öğretim olacak mı?" sorusunun yanıtını arıyor.

1 GÜNLÜK 23 NİSAN TATİLİ GÖZLERİ 22 NİSAN'A ÇEVİRDİ 

Milyonlarca vatandaş arama motorlarında, “22 Nisan resmi tatil mi, yarım gün mü?” sorularına yanıt arıyor. 20 Nisan ve 21 Nisan tarihlerinin takvimlerde hafta sonu olarak denk gelmesi, 23 Nisan 2024 Salı günü kutlanacak Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle gözleri 22 Nisan Pazartesi gününe çevirdi. Peki, 22 Nisan Pazartesi günü resmi tatil mi, yarım gün mü? Tatil birleşecek mi?

Dünyanın gıpta ile baktığı Türk üniversitesinde ‘Kadın’ devrimi Dünyanın gıpta ile baktığı Türk üniversitesinde ‘Kadın’ devrimi

22 NİSAN RESMİ TATİL Mİ?

Ulusal Bayram ve Genel Tatilleri Kanunu'nda yer alan bilgilere göre, 22 Nisan "yarım gün veya resmi tatil" olarak tanımlanmıyor. Bu durumda, 22 Nisan Pazartesi günü okullar normal eğitim ve öğretime devam edecek. Bankaların çalışma saatlerinde de herhangi bir değişiklik beklenmiyor. 

Kaynak: HABER MERKEZİ