Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor. Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, TEM Otoyolu'nun Doğu Hereke-Batı Hereke kavşakları kuzey taşıma yolunda (İstanbul istikameti) tabliye betonu onarım çalışması yapılıyor. Bu nedenle Körfez Kavşağı'ndan otoyola giriş yapılamıyor. İstanbul istikametinde ulaşım TEM Doğu İzmit ve Kuzey Marmara Otoyolu Doğu İzmit kavşaklarından devam ediyor.

AYDIN-DENİZLİ İSTİKAMETİNE DİKKAT! 

Aydın-Denizli Otoyolu'nun 16-20. kilometrelerindeki çalışmalar sebebiyle Aydın-Denizli istikametinde emniyet şeridi ve sağ şerit trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer şeritlerden sürdürülüyor.

POLATLI-HAYMANA YOLUNDA ULAŞIM KONTROLLÜ İLERLİYOR

Polatlı-Haymana yolunun 2-40, Osmaniye-Gaziantep yolunun 15-48. kilometrelerindeki çalışmalar dolayısıyla ulaşım kontrollü gerçekleştiriliyor.

SAMSUN-ORDU YOLUNDA BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMASI VAR

Samsun-Ordu yolunun Ünye çevre yolu 6-8. kilometrelerinde Yunus Emre Tüneli'nin Samsun istikametindeki bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşıma diğer tüpten iki yönlü izin veriliyor.

BEŞİKDÜZÜ-TRABZON YOLUNDA ULAŞIM KONTROLLÜ SAĞLANIYOR

Beşikdüzü-Trabzon yolunun 0-57. kilometrelerinde bakım ve onarım çalışması sebebiyle saat 18.00'e kadar ulaşım her iki yönde tek şeritten ve kontrollü sağlanacak.

TARSUS-ADANA-GAZİANTEP YOLUNA DİKKAT!

Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu'nun Yılankale-Ceyhan kavşaklarında üstyapı onarım çalışmaları dolayısıyla Osmaniye istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım Adana istikametinden iki yönlü ve kontrollü sürdürülüyor.

ADAPAZARI-BİLECİK YOLUNA ÇALIŞMA VAR 

Adapazarı-Bilecik yolunun 13-16. kilometrelerinde elektromekanik sistemleri bakım çalışması nedeniyle trafik akışı servis yolundan devam ediyor.

ZONGULDAK İSTİKAMETİ TRAFİĞE KAPATILIYOR

Zonguldak-Devrek yolunun 4-5. kilometrelerinde şev temizliği ve çelik ağ uygulama çalışmaları sebebiyle Zonguldak istikameti kısa aralıklarla trafiğe kapatılıyor.

SUŞEHRİ-GEMİNBELİ-ZARA YOLUNUN ÜSTYAPI ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR 

Suşehri-Geminbeli-Zara yolunun 6-8. kilometrelerinde üstyapı çalışması dolayısıyla ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü gerçekleştiriliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ