Netflix yeni bir dizi ile adından söz ettirmeye başladı. Herkesin merakla beklediği 3 Cisim Problemi adlı dizisi yayınlandı.

İnternet dizisi platformlarının en popülerleri arasında yer alan Netflix’de yayınlanacak olan diziler her ay merakla bekleniyor. Bu dizilerden biri de ilgi çekici fragmanı ile 3 Cisim Problemi dizisi oldu. 

Peki, 3 Cisim Problemi konusu nedir? Haberimizde detaylı bir şekilde yazdık. İşte, dizi hakkında merak edilen detaylar…

3 Cisim Problemi 5

3 Cisim Problemi Konusu Nedir?

Netflix yeni dizisini tanıttıktan sonra dizi ilgi çekti ve 3 Cisim Problemi neyi anlatıyor diye merak edilmeye başlandı. 3 Cisim Problemi, fantastik drama, bilim kurgu ve psikolojik gerilim türünde bir dizidir. Dizi, 8 bölümlük ilk sezonuyla 21 Mart 2024 tarihinde gerçekleşen bir prömiyerle seyirci ile buluştu.

3 Cisim Problemi konusu bir romandan uyarlanmıştır. Liu Cixin’in aynı isimli romanından uyarlanan 3 Cisim Problemi, büyük beğeni toplamıştır. Peki, 3 Cisim Problemi konusu tam olarak neyi anlatıyor?

3 Cisim Problemi konusu aslında dünya dışı bir yaşamı ele alır. Dizi, Astrofizikçi Ye Wenjie’nin hikayesi ile başlar. Çin’in uzak bir bölgesindeki gizli bir radar üssünde çalışmak için görevlendirilir. 

1960’lı yıllarında gelişen bu olayda dünya dışı yaşamla karşılaşılır. Bu olayın üzerine artık büyük bir sorun ile boğuşur hale gelirler. 1960’larda Ye Wenjie’nin verdiği bu karar, günümüze sirayet eder ve bir grup bilim insanının dikkatini çeker. İnsanlığı tehdit eden bu olay üzerine çalışan bilim insanlarının mücadelesi başlar.

İlgili İçerik: Netflix Jennifer Pan Ne Yaptı Konusu Nedir? Kiralık Katil Tutarak Ailesini Öldürten Jennifer Pan Kimdir? Şimdi Nerede?

Antalya’daki teleferik kazası! Vatandaşlar 5 dakika önce uyarmış Antalya’daki teleferik kazası! Vatandaşlar 5 dakika önce uyarmış

3 Cisim Problemi

3 Cisim Problemi Hangi Platformda Yayınlanıyor?

İzleyicinin dikkatini çekmeyi başaran 3 Cisim Problemi, 21 Mart 2024 tarihinde Netflix’te yayınlandı. 

3 Cisim Problemi nedir sorusunu yanıtladık. Şimdi dizi hakkında merak edilen diğer detaylara geçelim…

3 Cisim Problemi 4

3 Cisim Problemi Oyuncuları Kimlerdir?

3 Cisim Problemi konusu yanı sıra oyuncu kadrosu ile de dikkat çekmeyi başarmıştır. David Benioff, D. B. Weiss ve Alexander Woo gibi isimlerin yapımcılığını yaptığı dizi yayınlandığı günden itibaren büyük bir beğeni topladı. 

Eiza González, Liam Cunningham ve Saamer Usmani gibi oyuncuların yer aldığı 3 Cisim Problemi Netflix platformunda en çok izlenen diziler arasında yerini aldı bile. Peki, 3 Cisim Problemi oyuncuları kimlerdir bir bakalım…

3 Cisim Problemi oyuncuları listesi aşağıdaki gibidir:

 • Eiza González (Auggie Salazar)
 • Marlo Kelly (Tatiana)
 • John Bradley (Jack Rooney)
 • Benedict Wong (Da Shi)
 • Jess Hong  (Jin Cheng)
 • Sea Shimooka (Sophon)
 • Zine Tseng (Ye Wenjie)
 • Liam Cunningham (Thomas Wade)
 • Saamer Usmani (Raj Varma)
 • Alex Sharp (Will Downing)
 • Rosalind Chao (Ye Wenjie)
 • Jonathan Pryce (Mike Evans)
 • Jovan Adepo (Saul Durand)
 • Tsai Chin
 • Ben Schnetzer (Mike Evans)

3 Cisim Problemi oyuncuları listesini paylaştık. Şimdi bu oyuncuların birkaçına yakından bakalım…

Eliza Gonzalez

Eiza González (Auggie Salazar)

Eiza González Reyna, 30 Ocak 1990’da Meksika’da doğdu ve genç yaşta şöhrete kavuşan bir oyuncu ve şarkıcıdır. Kariyerine Meksika'nın sevilen müzikal televizyon melodramı Lola, érase una vez’deki Lola Valente rolüyle başlayarak, kısa sürede geniş bir hayran kitlesi edindi.

Oyunculuk yeteneği sayesinde hızla yıldızı parladı ve Nickelodeon’un gençlik draması Sueña conmigo’da Clara Molina karakteri ile başrolde yer aldı.

González, uluslararası alanda From Dusk till Dawn: The Series’deki Santanico Pandemonium rolüyle tanınır hale geldi. Bu başarıyı, Tam Gaz, Alita: Savaş Meleği’nde Nyssiana ve Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw’da Madam M rolleriyle pekiştirdi. Her bir projesiyle González, sadece Meksika’da değil, dünya çapında tanınan bir yıldız olmuştur.

3 Cisim Problemi 7

Liam Cunningham (Thomas Wade)

Liam Cunningham, 2 Haziran 1961’de İrlanda’da dünyaya geldi ve HBO’nun sevilen epik-fantastik dizisi Game of Thrones’ta canlandırdığı Davos Seaworth karakteri ile uluslararası şöhrete ulaştı.

Aktörlük kariyerine 1992 yılında Into the West filmiyle adım atan Cunningham, bir polis memurunu canlandırarak ekran önündeki yolculuğuna başladı. Erken dönem çalışmaları arasında 1994 yılında War of the Buttons ve 1995 yılında A Little Princess gibi yapımlar yer aldı.

1996 yılında Jude filmindeki Phillotson rolü ile dikkatleri üzerine çeken Cunningham, ardından 1998 yılında Falling for a Dancer ve ardından sırasıyla RKO 281, Shooting the Past, When the Sky Falls, Stranded gibi çeşitli projelerde yer aldı. Ancak asıl çıkışını, 2002 yılında eleştirmenlerce beğenilen bağımsız korku filmi Dog Soldiers’da Kaptan Ryan karakteriyle yaptı.

3 Cisim Problemi 9

Jonathan Pryce (Mike Evans)

Jonathan Pryce, 1 Haziran 1947’de Galler’in Holywell, Flintshire kentinde doğmuş, saygın bir tiyatro ve sinema oyuncusudur. Eğitimine Edge Hill College’da başlayan Pryce, buradan aldığı eğitimle tiyatro dünyasına adım atmıştır. Kariyerinin ilk önemli dönüm noktası, Terry Gilliam’ın kült filmi Brazil ile gelmiştir. Bu filmdeki performansı, Pryce’i sinema dünyasında tanınan bir isim haline getirmiştir.

Jonathan Pryce, kariyerinde çeşitli önemli projelerde yer almış başarılı bir oyuncudur. Bazı önemli yapımları arasında 1985 yılında yer aldığı Brezilya, ardından sırasıyla Evita, Yarın Asla Ölmez, Karayip Korsanları: Siyah İnci'nin Laneti, Game of Thrones, The Two Popes, The Crown, Nobel Adayının Karısı, One Life ve 3 Cisim Problemi bulunmaktadır.

3 Cisim Problemi 10

Rosalind Chao (Ye Wenjie)

Rosalind Chao 23 Eylül 1957 tarihinde Çin’de dünyaya gelmiştir. Çin asıllı olsa da Amerika’da oyunculuk yapmıştır ve burada tanınmıştır. Eğitimini Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Mysterious Island of Beautiful Women, M*A*S*H,  Moonlight, Uzay Yolu: Yeni Nesil, Uzay Yolu: Derin Uzay Dokuz, Magic Camp ve Life of the Party gibi yer aldığı dizi ve filmler ile bilinir. Rosalind Chao, şimdilerde ise 3 Cisim Problemi adlı Netflix dizisi ile ekranlara gelmektedir.

Muhabir: Duygu Tekin