Dünyanın bir numaralı video içerik platformu sayılan Netflix, farklı türlerde içerik üretmeye ve kataloğunu her daim güncel tutmaya devam ediyor. Nisan ayında kütüphanesinde eklediği bir diğer içerik ise suç belgeseli kategorisinden bize göz kırpıyor!

Son yıllarda suç belgesellerine artan ilgi, içerik üreticileriyle birlikte film, dizi ve belgesel yapımcılarının da kollarını sıvadı demek mümkün. Son eklenen suç belgesellerinden biri olan Netflix Jennifer Pan Ne Yaptı konusu itibariyle ise platformun en çok izlenen 10 film listesine girmeyi de başarmış durumda.

Peki, Jennifer Pan ne yaptı konusu ve neden bu belgeselin öznesi oldu merak edenler için tüm detayları derledik. Bu ürkütücü Jennifer Pan olayına dair detaylarla birlikte şimdi nerede olduğunu da açıkladığımız bilgiler haberimizin devamında yer alıyor…

Jennifer Pan 7

Jennifer Pan Ne Yaptı Konusu

Jennifer Pan Ne Yaptı konusu, Netflix’in resmi sitesinde ‘’Ebeveynlerinin vurulduğunu bildirmek için 911’i arayan Jennifer Pan, çarpıcı bir ceza davasının ilgi odağı haline gelir’’ şeklinde açıklanıyor. Hem konusu hem de kapak fotoğrafıyla dikkatleri çeken belgeselin ana hatlarına değinelim…

Jennifer Pan olayı, Jennifer’ın 2010 yılında annesi ve babasının evlerinde 3 saldırgan tarafından vurulduğunu 911’i arayarak bildirmesi ile başlıyor.

Bu olayda anne vurularak ölürken, baba ise ağır bir şekilde yaralanarak yoğun bakıma kaldırılmıştır. Polisin olayı araştırmaya başlaması ile birlikte kamera kayıtlarında 3 kişinin ön kapıdan hiç zorlanmadan girdikleri ortaya çıkmıştır.

Evden hiçbir şeyin çalınmaması, Jennifer’ın saldırıya uğramaması gibi detaylar polis ekiplerini şüphelendirmiştir. Baba Pan yoğun bakımda uyandığında ise kızı Jennifer’in suçlular ile birlikte hareket ettiğini söylemesiyle birlikte olaya dair kanıtlar da tespit edilmiştir.

Jennifer Pan ne yaptı konusu ise tam olarak bu olayın çözümlenme sürecine ışık tutuyor.

Jennifer Pan

Jennifer Pan Kimdir?

Jennifer Pan Ne Yaptı konusunun ilgi çekiciliği, Netflix’te yayınlanmasının ardından ortaya çıkmıştır. İsmi ülkemizde de duyulmaya başlayan Jennifer Pan, 17 Haziran 1986 yılında dünyaya gelmiştir. Kanadalı olan Pan, ailesine yönelik bir cinayet tasarısı ve kiralık katil tutmak suçundan mahkum edilmesiyle bilinmektedir.

Jennifer Pan, ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştır. 2023’ün mayıs ayında Ontario Temyiz Mahkemesi, Pan ve onunla aynı cezaya çarptırılan suç ortaklarının birinci derece cinayetten suçlanmaları için yeniden yargılanmalarını emretmiştir.

Jennifer Pan 2

Jennifer Pan Olayı

Ontario, Greater Toronto Bölgesi, Unionville’deki Markham’da gerçekleşen bir cinayet ve yaralama, Jennifer Pan Ne Yaptı konusunu oluşturur.

2010 yılında Toronto halkı büyük bir şok yaşadı. Aslen Vietnamlı olan Kanadalı bir aile, soygun yapılan evlerinde saldırıya uğradı. Anne Pan hayatını kaybederken, baba ise yüzüne isabet eden kurşun nedeniyle ağır şekilde yaralandı. Kızlarının kiralık katil tutarak ailesini öldürttüğü bu trajik olayın sebepleri için ise Jennifer’in yetişme tarzı ve arkadaş çevresine daha yakından bakmak gerekiyor.

Jennifer’in ebeveynleri olan Huei Hann Pan ve Bich Ha Pan’in, kızlarını mükemmeliyetçilik anlayışı ile yetiştirdikleri biliniyor. Jennifer’a dair büyük beklentileri sebebiyle ona henüz 4 yaşındayken piyano ve artistik paten dersleri aldırmaya başlamışlar. Jennifer patende yetenekli olsa da dizinden geçirdiği bir sakatlık, pateni bırakmasına neden olmuş.

NOT: Kızlarının geleceği konusunda büyük hayalleri olan Pan ailesi, Jennifer’in gelişimi konusunda katı bir tutum sergilemiş. Dışarıda arkadaşlarıyla gezmesi, erkek arkadaşı olması gibi genç bir kızın sosyalleşebileceği tüm alanları kısıtlamışlar. Çünkü bu tip aktivitelerin kızlarını akademik başarıdan geri bırakacağını düşünüyorlarmış. Bu durumun ise birçok araştırmacı tarafından Jennifer’ın böyle bir cinayet tasarısı düzenlemek konusunda psikolojik bir motivasyon olabileceği açıklanmıştır.

24 Mayıs Karayollarında son durum ne? Fethiye-Seydikemer-Kaş istikametine dikkat! 24 Mayıs Karayollarında son durum ne? Fethiye-Seydikemer-Kaş istikametine dikkat!

Jennifer Pan 5

Başlarda iyi notları olan Jennifer ise lisede müzik dışında hiçbir dersinde ortalamanın üzerinde not alamaması sebebiyle sahte karne ve diplomalar hazırlayarak ailesine sunmuş. Liseden mezun olduktan sonra aslında gitmediği bir üniversiteye gidiyor gibi yapıp yalan söylemiş.

Bir süre sonra madde kullanımı ve ticareti ile uğraşan Daniel Wong ile arkadaş olmuş. Fakat ailesi Wong ile görüşmesine izin vermemiş. Jennifer ailesine ilişkisinin bittiğini söylese de gizli gizli bu ilişkiyi devam ettirmiş. Bu gizli görüşmelerden sıkılan Wong ise Pan’den ayrılmış.

Tarihler 2010’u gösterdiğinde ise Jennifer Pan oldukça korkmuş bir şekilde 911’i arayarak evlerinde saldırıya uğradıklarını söylemiş. Saldırganların evlerine zorla girdiklerini ve Jennifer’ın da kendisini merdivenlerin trabzanlarına bağladığı ve hayatı için yalvardığı da kayıtlara geçmiştir.

Polis ekibinin 3 kişinin kapıdan zorlanmadan girdiğini görmesi ve evden hiçbir şey çalınmadığını fark etmesi ise onları ilk şüphelendiren durumlardan olmuş. Annesi ve babası vurulurken Jennifer’ın neden canlı bırakıldığı konusunda anlaşma sağlayamamışlar. Babanın yoğun bakımdan uyanıp da kızının saldırganla birlikte iş birliği yaptığını söylemesiyle ekipler olayı derinlemesine araştırmaya başlamış.

En sonunda ise Jennifer Pan’in aralarında Daniel Wong’un da dahil olduğu 3 kişiyle anlaştığına dair kanıtlar ele geçirilmiştir. Pan ve Wong, bu cinayetten sonra kendilerine 500.000 Dolar kalacağını hesaplamışlar. Lenford Roy Crawford ve David Mylavaganan isimli iki kişiyi 10.000 Dolar karşılığında saldırgan olarak tutmuşlar.  

Jennifer Pan, 2014 yılında birinci derece cinayet, cinayete teşebbüs ve cinayet işlemeye yönelik komplo kurmak suçlarından müebbet hapis cezası almıştır. Jennifer Pan Ne Yaptı konusu ise suça dair tüm detaylar kanıtlarıyla ve Jennifer Pan’in ifade görüntüleriyle birlikte anlatılıyor.

Jennifer Pan 3

Kiralık Katil Tutarak Ailesini Öldürten Jennifer Pan Şimdi Nerede?

Jennifer Pan 2016 yılında, Kitchener, Ontario’da yer alan Grand Valley Kadınlar Enstitüsü’ne hapsedilmiştir. Halen daha orada olduğu bilinen son bilgiler arasında yer almaktadır.

Jennifer Pan Ne Yaptı konusunu ve Jennifer Pan olayını detaylıca anlattık!

Jennifernow 940X480

Muhabir: Duygu Tekin