Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor. Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, Kuzey Marmara Otoyolu'nun Adapazarı-Karasu kavşakları Ankara-İstanbul istikametinde bakım ve onarım çalışması yapılacak. Bu nedenle çalışmalar esnasında ulaşım İstanbul-Ankara istikametinden iki yönlü sağlanacak.

AYDIN-DENİZLİ İSTİKAMETİNE DİKKAT! 

Aydın-Denizli Otoyolu'nun 16-20. kilometrelerinde (Kuyucak-Buharkent kavşakları kesimi) bakım ve onarım çalışmaları sebebiyle Aydın-Denizli istikametinde sağ ve orta şeritler trafiğe kapatılarak, sürücüler sol şeride yönlendiriliyor.

OSMANİYE İSTİKAMETİ TRAFİĞE KAPATILDI

TAG Otoyolu'nun 97-101. kilometrelerinde (Adana Doğu-Misis kavşakları) üstyapı onarım çalışmaları dolayısıyla Osmaniye istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım Adana istikametinden iki yönlü devam ediyor.

ANKARA-KIRIKKALE YOLUNDA YAPIM ÇALIŞMASI VAR

Ankara-Kırıkkale yolunun 25-27. kilometrelerindeki yapım çalışmaları nedeniyle her iki istikamette şerit daraltması ve aktarması yapılarak, ulaşım 2'şer şeritten kontrollü sürdürülüyor.

KAYSERİ-NİĞDE YOLUNDA ULAŞIM İKİ YÖNLÜ İLERLİYOR

Kayseri-Niğde yolunun 24-28. kilometrelerindeki yapım çalışması sebebiyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü gerçekleştiriliyor.

SAMSUN-ANKARA YOLUNDA ONARIM ÇALIŞMASI VAR

Samsun-Ankara yolunun 57-64. kilometrelerinde üstyapı onarım çalışmaları dolayısıyla ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

MALATYA-SİVAS İSTİKAMETİNE DİKKAT!

Malatya-Sivas devlet yolunun 60. kilometresindeki Yeni Tohma Köprüsü'nde bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak Eski Tohma Köprüsü'nden sağlanıyor.

RİZE İSTİKAMETİ TRAFİĞE KAPATILDI

Trabzon-Rize yolunun 25. kilometresindeki Araklı Tüneli'nde elektrik, elektronik sistemleri bakım ve onarım çalışması yapılıyor. Bu sebeple bölünmüş yolun Rize yönündeki tüpü saat 17.00'ye kadar trafiğe kapatıldı. Sürücüler servis yoluna yönlendiriliyor.

KORKUTELİ-ELMALI YOLU TRAFİĞE KAPATILACAK

Korkuteli-Elmalı yolunun 28. kilometresinde (Özdemir Mahallesi mevkisi) patlatmalı kazı çalışması yapılıyor. Bu nedenle bugün 10.00-17.00 saatlerinde yol aralıklarla trafiğe kapatılacak.

BURSA İSTİKAMETİ TRAFİĞE KAPATILACAK 

Bursa-İnegöl-Bozüyük yolunun 43-46. kilometrelerinde asfalt yenileme çalışmaları dolayısıyla İnegöl-Bursa istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım Bursa-İnegöl istikametinden iki yönlü sürdürülüyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ