Antalya, sağlık turizmindeki başarılarıyla adından sıkça söz ettiriyor. Bişkek'ten Antalya'ya karın ağrısı şikayetiyle gelen Kırgız hasta, yumurtalıklarındaki tümörden başarılı bir operasyonla kurtuldu.

AMELİYATI TÜRK HEKİM ÜSTLENDİ 

Kırgızistan'ın Bişkek şehrinde yaşayan 71 yaşındaki Khaırrınısa Razıeva, Antalya'nın sağlık turizmindeki başarısıyla yumurtalıklarındaki tümörden kurtuldu. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Ali Fuat Şengör, yumurtalık tümörü teşhisi konulan Kırgız hasta Razıeva'nın tedavisini üstlendi. Başarılı operasyonun ardından Razıeva'nın sağlığına kavuşması, Türk hekimlerin uzmanlığını bir kez daha kanıtladı.

5 YILLIK ŞİKAYETE TÜRK HEKİM SON VERDİ

Kırgız hasta Khaırrınısa Razıeva’nın ameliyatını gerçekleştiren Opr. Dr. Ali Fuat Şengör, Kırgız hastanın yaklaşık 5 yıldır baş dönmesi, karın ağrısı ve halsizlik şikayetleriyle mücadele ettiğini kaydetti. Şengör, “Hastamız, kilo kaybı, baş dönmesi, halsizlik şikayetiyle geldi, yaklaşık 5 yıldır bu şikayetleri çekiyormuş. Muayeneler neticesinde yumurtalıklarında bir tümör olduğunu tespit ettik, kapalı bir yöntemle cerrahi müdahalede bulunarak sağlığına kavuşturduk. Yaklaşık bir ay tedavi aşaması oldu, sonra medikal tedavi süreci devam etti. Sağlıklı bir şekilde memleketine göndereceğiz. Sadece 6 ayda bir yılda bir gerçekleşecek rutin kontrollerimiz olacak" ifadelerini kullandı.

"TÜRK HEKİMLERİNİN ELLERİ ALTIN"

Khaırrınısa Razıeva, kontrolleri tamamlandıktan sonra 3 ay daha Antalya’da kalacağını, şehrin ikliminin sağlığına iyi geldiğini söyledi. Razıeva, ”Tedavim tamamlandıktan sonra 3 ay kalacağım ve dinleneceğim. Buranın iklimi çok güzel, şekerim tansiyonum iyi. Kendimi çok iyi hissediyorum. Antalya’yı çok sevdim, evim gibi oldu. Türk hekimleri çok iyi, Ali Fuat hocanın elleri altın, çok minnettarım. Artık kim sorarsa ona bu hastaneyi ve Ali Fuat hocayı tavsiye edeceğim. “Böyle bir doktor ve hastane var, elleri altın mutlaka iyileştirecek” diyeceğim” dedi.

Kaynak: İHA