Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor. Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, İzmir Çevre Otoyolunun Işıkkent-Pınarbaşı bağlantı kollarında 04.07.2024-09.07.2024 tarihlernde 23:00-05:00 saatleri arasında aydınlatma direklerinin montaj çalışmaları nedeniyle yol trafiğe kapatılacağından dolayı trafik akışı diğer bağlantı kolları üzerinden yapılacaktır. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

AYDIN ÇEVRE OTOYOLUNUN DENİZLİ İSTİKAMETİ ARAÇ TRAFİĞİNE KAPATILACAK

Aydın Çevre Otoyolunun Denizli istikameti Muğla Ayr.- kolu 8.km.sinde yapılacak olan üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle 01.07.2024-15.07.2024 tarihleri arasında araç trafiğine kapatılarak ulaşım alternatif güzergahlardan sağlanmaktadır.

ADANA-MİSİS KAVŞAĞINDA ULAŞIM KONTROLLÜ SAĞLANACAK

TAG Otoyolunun 97-101.km.leri Adana Doğu Kavşağı-Misis Kavşağı arasında üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle Osmaniye istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Adana istikametinden iki yönlü olarak kontrollü olarak sağlanmaktadır.

AYDIN-DENİZLİ OTOYOLUNDA ULAŞIM KATILIM YOLUNDAN SAĞLANACAK

Aydın-Denizli Otoyolunun K1 kolu (Pamukkale Kavşağı ) 1-2.km.leri arasında bakım onarım çalışmaları nedeniyle Aydın-Denizli istikameti otoyol katılım kolu trafiğe kapatılarak ulaşım Aydın-Denizli istikametinde K2 Pamukkale katılım kolundan sağlanmaktadır

SALİHLİ-KULA YOLUNA DİKKAT

Salihli- Kula-Uşak yolunun 30-34.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

HAVZA-MERZİFON İSTİKAMETİNDE ULAŞIM İKİ YÖNLÜ OLARAK SAĞLANACAK

Havza-Merzifon yolunun 56-58.km.leri arasında üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle bölünmüş yolun bir bandı kapatılmış olup, ulaşım bölünmüş yolun diğer bandından iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

İNEBOLU-KÜRE-KASTAMONU YOLUNDA TRAFİK İŞARETLERİNE UYULMASI GEREKİYOR

İnebolu-Küre-Kastamonu yolunun 27-33.km.leri arasındaki asfalt sathi kaplama çalışmaları nedeniyle yolu kullanacak sürücülerin dikkatli seyretmeleri, trafik işaretlerine ve işaretçilerine uymaları gerekmektedir.

DAZKIRI-DİNAR İSTİKAMETİNE DİKKAT

Dazkırı-Dinar yolunun 0-5.km.leri arasında menfez yapım çalışmaları nedeniyle trafik Dazkırı-Dinar istikametinde iki yönlü olarak sağlanmaktadır. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmesi gerekmektedir.

ZARA-İMRANLI-KIZILDAĞ İSTİKAMETİNDE KAPLAMA ÇALIŞMASI VAR 

Zara-İmranlı-Kızıldağ yolunun 37-43.km.leri arası PMT ve sathı kaplama çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmesi gerekmektedir.

EMİRDAĞ-BOLVADİN-ÇAY İSTİKAMETİNDE YOL YAPIM ÇALIŞMASI VAR 

Emirdağ-Bolvadin-Çay yolunun 23-24.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ