Antalya Nöbetçi Eczaneler: 3 Mart Pazar günü nöbetçi eczanelerin tam listesi... Antalya Nöbetçi Eczaneler: 3 Mart Pazar günü nöbetçi eczanelerin tam listesi...

Adana’da yaşlılardan oluşan koro üyeleri, huzurevinde kalan akranlarına konser verdi. Koroda bulunan 80 yaşındaki İsmet dedenin de 4 yıl önce huzurevinde kaldığı sırada bağlama çalmayı öğrenip, koroya katıldığı öğrenildi.

AKRANLARINA KONSER VERDİ
Adana Huzurevi’nde kalan İsmet Dönüş (80), 4 sene önce bağlama çalmaya merak salıp, Çukurova Türk Halk Müziği Yurttan Sesler Korosu’na katıldı. Birçok üyesi kendi akranı olan Dönüş, koro ile çeşitli konserler verdi.
İsmet Dönüş ve yaşlı koro üyeleri, koro şefi Remzi Özdaş’ın öncülüğünde özel bir huzurevi ile iletişime geçip, yaşlılara konser vermek istediklerini iletti. Huzurevinden gerekli izinleri alan koro, geçtiğimiz gün yaşlılara konser verdi.


AKRANLARINA MORAL VERDİ
Koro üyeleri birbirinden güzel ve unutulmaz türküleri seslendirip, huzurevinde kalan yaşlılara moral verdi. Yaşlılar da türkülere eşlik edip keyifli vakit geçirirken, mutlulukları gözlerinden okundu.
PSİKOLOJİLERİNİ İYİ BİLİYORUM
İsmet Dönüş, “Bugünkü etkinliğimizin amacı burada bulunan yaşlı, bakıma ihtiyacı olan büyüklerimize ve akranlarıma moral vermek. Koromuzla birlikte onların mutlu olmasını sağladık. Ben de huzurevinde kalıyorum ve yaşlıların psikolojisini iyi biliyorum. Şu anda onların ne kadar mutlu olduklarını gördüm. Bu daha başlangıç, bundan sonra da diğer huzurevlerine gidip orada kalanlara konser vereceğiz” dedi.
SOLİST OLDUM
Yaşlılara tavsiyelerde bulunan ve asla kendilerini bırakmamalarını isteyen Dönüş, “Yaşlandım diye kendimizi bırakmak yok. Ben 76 yaşından sonra bağlama çalmayı öğrendim ve solist oldum. Demek ki öğrenmenin yaşı yok. Onu ifade etmek için buradayım” ifadelerini kullandı.
İYİ Kİ GELDİM
6 aydır huzurevinde kalan Fatma Kanamur (75) ise çok mutlu olduğunu söyleyerek, “Bugün çok mutlu oldum. Gelmek istemiyordum ama şimdi iyi ki geldim diyorum. Çok mutluyum. Sizin gibi güler yüzlü insanları gördüm daha mutlu oldum. Bizlerin unutulmamasını istiyorum” diye konuştu.

Kaynak: İHA