Dünya çapında bir konaklama devi olan Accor ve Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Fenix Şirketler Grubu, Türkiye’nin incisi Antalya Kalkan’da yeni bir otel projesini hayata geçirmek üzere işbirliğini duyurdular. Bu girişim, Türkiye'nin turistik potansiyelini daha da artırmayı amaçlıyor.

TÜRKİYE'NİN KOYLARINDA SWİSSOTEL 

özel bir plaj alanı da sunacak.

STRATEJİK ORTAKLIK 

İmza töreninde Fenix Şirketler Grubu Grup Başkanı Eyüp Mavi, Accor ile olan işbirliğinin şirket için bir dönüm noktası olduğunu belirtti. Başkan Mavi,

"Swissôtel markasını Türkiye'nin doğal güzelliklerini sergileyen bir lokasyona getirmek için birlikte çalışmaktan gurur duyuyoruz. Bu ortaklık, Fenix'in uzmanlığından ve Accor'un küresel itibarından yararlanarak Akdeniz bölgesindeki konukseverlik ortamını yükselten, heyecan verici bir girişimi temsil ediyor" dedi.

Accor COO’su Paul Stevens ise ortaklığın, Kalkan’ın nefes kesen koylarında, bu tesisin zenginleştirici deneyimler sunacağına olan inancını dile getirdi. Stevens,

"Büyüleyici konumu ve sunacağı olağanüstü olanaklarla bu tesisin, iyi bir yaşam ve zenginleştirici deneyimler arayan gezginler için öncü olacağına inanıyoruz" şeklinde konuştu. 

OTELİN İMKANLARI

Proje, toplam 39 bin 615 metrekarelik geniş alana sahip olacak. Swissôtel Antalya Kalkan bünyesinde 245 oda, üç restoran, iki bar, özel plaj, açık yüzme havuzu ve 900 metrekarelik fitness ve SPA tesisi barındıracak. Bu özellikleri ile otel, konuklarına unutulmaz bir tatil deneyimi vaat ediyor.