Yıllardır birçok başarılı projeye imza atan Acun Ilıcalı ülkemizin en zengin iş insanları arasında yer alıyor. Medya sektöründen futbola kadar birçok alanda faaliyet gösteren Acun Ilıcalı’nın serveti de sık sık merak konusu oluyor.

Acun Ilıcalı serveti ne kadar, mal varlığı ne kadar, Türkiye’nin kaçıncı zengini ve neleri var sorularının cevaplarını sizler için araştırdık.

Acun Ilicali Serveti 2

Acun Ilıcalı Serveti 2024! Mal Varlığı Ne Kadar?

Acun Ilıcalı’yı birçok kişi 2007 ile 2010 yılları arasında başarıyla sunduğu Var Mısın Yok Musun programıyla tanımaya başladı. Daha sonra Survivor ve Yetenek Sizsiniz programlarıyla da büyük üne kavuştu.

Türkiye’nin en zengin insanları arasında yer alan Acun Ilıcalı yıllardır elini attığı her işte büyük başarı yakaladı. Medya, sağlık, kozmetik, dijital platformlar, eğitim, tekstil, futbol ve e-ticaret gibi birçok sektörde faaliyetlerine devam ediyor.

Bu nedenle birçok kişi sık sık Acun Ilıcalı serveti ne kadar sorusuna cevap arıyor. Ünlü sunucu geçtiğimiz günlerde 343 programının konuğu oldu. Programda kendisine yönetilen birçok soruya cevap verdi. Bu soruların arasında net servetinin ve aylık kazancının ne kadar olduğu da vardı.

Paraya değer veren biri olmadığını dile getiren Acun Ilıcalı net servetine ilişkin şu açıklamayı yaptı:

 • “Türkiye'de çok sevilen programı yaparsan ona göre para kazanırsın. TV8'i alıyorum, aldığım zaman verdiğim para 70 milyon dolar, 60- 70 milyon dolar para veriyorum, bütün mal varlığım bütün servetim o, o zaman hepsini bir yere riske ediyorsun ki üstte kredi alıyorsun. Tutmasa ne olacak? Bu hamleler süper risk maddi korkum olmadığı için karşılığını aldım."

Daha sonra aylık gelirinin ne kadar olduğu sorulan ünlü sunucu bu soruya da şu şekilde cevap verdi:

 • "Onu bilmem mümkün değil benim, hesabını yapamayız. 13 ülkeden gelirimiz var kanalımız var. Ben o işlere karışmam. Ebru o işlere bakıyor."

Acun Ilıcalı’nın programda verdiği cevaplardan net bir sonuca ulaşamasak da ünlü sunucunun serveti hakkında bazı iddialar var.

Acun Ilıcalı, 2022 yılında İngiltere Championship kulübü Hull City’i satın aldığında İngiliz medyası sık sık Acun Ilıcalı serveti ne kadar şeklinde haberler yaptı.

Başarılı sunucu, Hull City kulübünü almak için yaklaşık 40 milyon dolarlık ödeme yapmıştı. Bu konuda yapılan haberlerde ünlü sunucunun net servetinin yaklaşık 60 milyon dolar olduğu ve diğer gelirleriyle birlikte 100 milyonu aştığını iddia edildi.

Ancak bu konudaki haberler iki yıl öncesine ait. Acun Ilıcalı, birçok sektördeki yatırımlarına devam ettiği için şu anki serveti hakkında net bir bilgi yoktur.

İlgili İçerik: Aziz Yıldırım Serveti: Şirketleri Neler? Aziz Yıldırım Türkiye'nin Kaçıncı Zengini?

Acun Ilicali Serveti 3

Acun Ilıcalı Türkiye'nin Kaçıncı Zengini?

Acun Ilıcalı serveti ne kadar sorusunun cevabını öğrenenler uzun süredir ekranların en sevilen isimleri arasında yer ünlü sunucunun Türkiye’nin kaçıncı zengini olduğunu da merak ediyor.

Net serveti 100 milyon dolardan fazla olduğu varsayılan Acun Ilıcalı yıllardır vergi rekortmenleri arasında ilk 100’de yer alıyor. Ünlü sunucu milyon dolarlık servetine rağmen henüz Türkiye’nin en zenginleri arasında değil.

Forbes’un yayınladığı Türkiye’nin en zengin insanları listesinde son sırada yer alan Kaan Gürsel’in serveti 450 milyon dolar seviyesinde.

Acun Ilicali Serveti 4

Acun Ilıcalı Neleri Var?

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu şirketler medya, sağlık, kozmetik, dijital platformlar, eğitim, tekstil, futbol ve e-ticaret gibi birçok sektörde faaliyet gösteriyor.

Acun Ilıcalı’nın sahip olduğu şirketler şu şekildedir:

 • Acun Medya
 • Exxen
 • Hull City

Ünlü sunucu Acun Ilıcalı’nın sahip olduğu şirketlere kısaca göz atalım.

Acun Medya

Acun Medya 23 Eylül 2006 tarihinde Acun Ilıcalı, Esat Yontunç, Çaykun Ertan, Alpay Kazan, Mustafa Kazan ve Evren Çağlar tarafından yaklaşık üç milyon TL ile kurulmuştur. Bünyesinde TV8 ve TV8,5 gibi kanallar bulunuyor.

Şirketin sahibi olan Acun Ilıcalı, Acun Medya ile ses getiren birçok programa imza attı. Bu programlardan bazıları şu şekilde:

 • Yetenek Sizsiniz Türkiye
 • MasterChef Türkiye
 • Yemekteyiz
 • O Ses Türkiye
 • Var Mısın Yok Musun
 • Survivor Türkiye
 • İşte Benim Stilim

Exxen

Yeni nesil bir içerik platformu olan Exxen, Acun Ilıcalı tarafından kuruldu. Exxen’de farklı yaş gruplarına hitap eden birçok yapım bulunuyor.

Bu yapımların arasında Gibi, Leyla ile Mecnun ve Sihirli Annem gibi popüler diziler de yer alıyor.

Aynı zamanda 2021- 2022 sezonundan beri UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Konferans Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçları Exxen’de yayınlanıyor.

Acun Ilicali Serveti 9

Hull City

Acun Ilıcalı, İngiltere Championship ekibi Hull City’i 2022 yılında yaklaşık 40 milyon dolar karşılığında satın altı.

Ozan Tufan ve Abdülkadir Ömür gibi Türkiye’den tanıdık futbolcuların da yer aldığı takım 2023- 2024 sezonunu yedinci sırada tamamladı.

Acun Ilıcalı serveti ne kadar, mal varlığı ne kadar, Türkiye’nin kaçıncı zengini ve neleri var sorularının cevaplarını sizler için araştırdık.

Muhabir: Duygu Tekin