Aziz Yıldırım Türkiye’nin önde gelen isimlerinden biridir. Özellikle Fenerbahçe Spor Kulübü Bakanlığı sırasında sık sık gündeme gelmiştir. 

Aziz Yıldırım serveti de son zamanlarda gündeme gelen konulardan biri olmuştur. Fenerbahçe adaylığı ile tekrar gündeme gelirken bu konu da oldukça fazla araştırılıyor. 

Peki, Aziz Yıldırım ne kadar serveti var? Merak edenler için araştırdık. Detaylar haberimizde…

Aziz Yildirim Kimdir 4

Aziz Yıldırım Serveti 2024

Aziz Yıldırım serveti ile gündeme gelmeye başladı. Türkiye’nin sayılı zenginlerinden biri kabul edilmektedir ve birçok isim gibi Aziz Yıldırım’ın da mal varlığı araştırılıyor. 

Aziz Yıldırım, profesyonel futbol kariyeri kısa sürmüş olsa da, Fenerbahçe takımında ve genç milli takımlarda önemli görevler üstlenmiştir. Son olarak Fenerbahçe Başkanı olarak anılmış ve bu görevinde birçok başarıya imza atmıştır. Peki, Aziz Yıldırım serveti nedir?

Aziz Yıldırım serveti hakkında net bilgi sahibi olmak mümkün olmasa da Forbes Türkiye Dergisi verilerine göre belli bir rakama ulaşmak mümkündür.

Kariyer hayatında bir çok başarılı işe imza atmış olan Aziz Yıldırım serveti bugün 4 milyon dolar olduğu bilinmektedir. Bu rakam Aziz Yıldırım’ı Türkiye’nin sayılı zenginleri listesinde üst sıralara taşımaktadır. 

Aziz Yildirim Kimdir 3

Aziz Yıldırım Kimdir?

2 Kasım 1952 Ergani, Diyarbakır’da dünyaya gelen Aziz Yıldırım, Türk iş insanı ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nün eski başkanıdır.

Aziz Yıldırım ilkokul ve lise eğitimini Düzce’de tamamladıktan sonra Düzce Hamidiyespor Kulübü’nde futbol oynamıştır. Ardından üniversite eğitimi için Ankara’da bulunmuş ve burada Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi’nde eğitim görmüştür. 

İnşaat mühendisi olarak mezun olduktan sonra ise Aziz Yıldırım, Düzcespor Kulübünde fahri başkanlık yapmıştır. Ayrıca Yıldırım, Maktaş Mühendislik firmasının da sahibidir.

Kariye hayatı devam ederken Aziz Yıldırım, Yıldız Algün ile 30 yıllık evliliğini 7 Nisan 2010 tarihinde sonlandırmıştır ve 12 Mayıs 2011 yılında Gonca Çelikkıran ile dünya evine girmiştir. Yıldırım’ın ilk eşinden iki, ikinci eşinden ise bir çocuğu bulunmaktadır.

Aziz Yıldırım Kaç Yaşında?

2 Kasım 1952 tarihinde dünyaya gelen Aziz Yıldırım, 71 yaşındadır.

Aziz Yıldırım Nereli?

Ünlü iş insanı Aziz Yıldırım Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde dünyaya gelmiştir.

Aziz Yildirim Kimdir 2

Aziz Yıldırım Ne İş Yapar?

Aziz Yıldırım serveti gündeme gelirken şimdi tam olarak hangi işlerle meşgul olduğu merak ediliyor. Aziz Yıldırım birçok meslek icra ettiği bilinmektedir. 

Aziz Yıldırım için, futbolcu, inşaat mühendisi, girişimci iş insanı ve mimardır diyebiliriz. Aynı zamanda Yıldırım, toplamda 12 dönem boyunca Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığı da yapmıştır ve 4. Kulüpler Birliği Başkanıdır.

Ayrıca, Aziz Yıldırım bugün birden fazla alanda faaliyet gösteren bir iş insanıdır. Yıldırım’ın faaliyet gösterdiği alanlardan bazıları, inşaat, savunma, hayvancılık, beton, turizm ve denizcilik gibi sektörlerdir.

Aziz Yıldırım Hangi Şirketlerin Sahibi?

Aziz Yıldırım’ın, Sözcü Gazetesi, AG Denizcilik, Şahdem Süt Entegre Hayvancılık Fenerbahçe Holding, ve Mardav Yapı gibi şirketlerde hissesi olmasının yanı sıra kendine ait şirketleri de mevcuttur.

Aziz Yıldırım şirketleri aşağıdaki gibidir:

Asoka Makyajı Nedir? Asoka Makeup From Turkey Ne Demek? Nasıl Ortaya Çıktı? San Sanana Sözleri Türkçe! Asoka Makyajı Nedir? Asoka Makeup From Turkey Ne Demek? Nasıl Ortaya Çıktı? San Sanana Sözleri Türkçe!
  • Aly İnşaat
  • Maktaş Makine ve Mühendislik
  • Savtem Savunma
  • Asbeton İnşaat
  • AS İnşaat
  • Gülhan Denizcilik
  • İmsak Savunma

Aziz Yildirim Kimdir

Sıkça Sorulan Sorular

Aziz Yıldırım serveti ile ilgili diğer merak edilen sorular aşağıdaki gibidir:

Aziz Yıldırım Kaç Şampiyonluk Gördü?

14 Şubat 1998 ve 5 Haziran 2018 tarihleri arasında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığı yapan Aziz Yıldırım toplamda 6 şampiyonluk görmüştür.

Aziz Yıldırım Aday mı?

Aziz Yıldırım 6 yılın ardından Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığına yeniden aday olduğunu duyurmuştur. 6 Haziran 2024 tarihinde yapılacak olan seçimde Aziz Yıldırım’ın rakibi Ali Koç olacaktır.

Aziz Yıldırım Türkiye'nin Kaçıncı Zengini?

Aziz Yıldırım forbes Türkiye dergisinde Türkiye’nin en zenginleri listesinde ilk 100’de yer almaktadır.

Muhabir: Duygu Tekin