Adana'da merkez Seyhan ilçesinde, bir iş yerine taş ve sopalarla düzenlenen saldırıda büyük zarar meydana geldi. İddiaya göre, 33 yaşındaki Seda Düzenli Y. tarafından işletilen gözleme dükkanı, ailesiyle yaşanan anlaşmazlık sonrası hedef haline geldi. Dün akşam saatlerinde kadının iş yerine 20-25 kişilik bir grup tarafından düzenlenen saldırıda, camlar kırıldı, mobilyalar fırlatıldı. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

HUSUMET SALDIRIYA DÖNDÜ

Adana’nın merkez Seyhan ilçesine bağlı 2000 Evler Mahallesi'nde meydana gelen olayda, 33 yaşındaki Seda Düzenli Y. isimli kadın bir süre önce eşiyle birlikte sıkma gözleme yapıp sattığı bir iş yeri açtı. Bir çiftin boşanmasından sorumlu tutulan Seda Düzenli Y. ile boşanan çiftin ailesi arasında husumet başladı. Aile, kadına iftira atınca aralarındaki husumet büyüdü. Dün de bir kişi iş yerine gelip zarar verdi.

20-25 KİŞİLİK GRUP SALDIRDI

Daha sonra da ailenin iş yerinde çalışanlardan ve akrabalarından oluşan 20-25 kişilik grup kadının iş yerine geldi. Genç kadın eşiyle birlikte iş yerinin içine girip kapıyı da kilitledi. Bunun üzerine gruptaki kişiler taş ve sopalarla iş yerine saldırdı. Birçok şahıs iş yerine cam atarken, bazı şahıslarda masa ve sandalyeleri fırlatıp zarar verdi. Bir süre sonra öfkeli grup iş yerinden ayrıldı.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Bunun üzerine Seda Düzenli Y., polis merkezine giderek iş yerine saldıranlardan şikayetçi oldu.

Kaynak: İHA