Adana’da Sokak köpekleri tarafından kovalana genç kız kamyonetin altında kalmaktan kurtuldu ama arkadan gelen araçtan kurtulamadı. Arkadan gelen aracın çarpması sonucu ağır yaralalan genç ambulansla hastaneye kaldırıldı. Bu hafta Adana’da yaşanan ikinci köpek saldırısı vakası oldu.

KÖPEKLERDEN KAÇAN GENÇ KIZA OTOMOBİL ÇARPTI

Olay merkez Çukurova ilçesi Belediyeevleri Mahallesinde bugün sabah saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre yolda yürüyen Sümeyye Tek, isimli genç kıza bir anda sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Bir anda panikleyen ve korkan genç kız ise hızla yola doğru koştu. Yola doğru koşmasıyla kırpayı kamyonetin altında kalmaktan kurtulan genç kıza arkadan Adlan Baş yönetimindeki otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle havaya fırlayan ve asfalt zemine çakılan genç kız ağır bir şekilde yaralandı. Yaralı genç kızın yardımına etraftaki vatandaşlar koştu. Yardıma koşan vatandaşlar vakit kaybetmeden durumu 112 Çağrı Merkezine bildirdi. hbar üzerine bölgeye sağlık ekipleri gönderildi. Genç kız hastaneye kaldırılırken sürücü ise gözaltına alındı. 

BU HAFTA İÇİNDE BU İKİNCİ

Bu haftada köpek saldırısına maruz kalan tek isim Sümeyye Tek değil. Adana'da bayramın 3. günü de 4 yaşındaki bir kız çocuğu da köpek ısırması sonucu yaralanmıştı. Böylece bu hafta Adana'da köpek saldırlarından iki kişi ağır yaralandı.  


           
 

Kaynak: İHA