Adana’nın Kozan ilçesinde bir muhtar sucuk ekmek dükkânı açan genç kadının yanına giderek onu silahla tehdit etti. Oğlu ise sosyal medya üzerinden tehdit savurdu. Kadının şikâyeti üzerine gözaltına alınan muhtar tutuklanırken, oğlu adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı. 

SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN TEHDİTLERDE BULUNDU

Kozan’da  Hilal D. isimli kadın hastane kavşağında sucuk ekmek dükkanı açtı. İddiaya göre başka bir yerde sucuk ekmek dükkânı olan Tapık Eren A. ve muhtar babası Ahmet A., bu durumdan rahatsız oldu. Tapık Eren A. genç kadını sosyal medyadan canlı yayın yaparak tehdit etti. Muhtar baba Ahmet A. ise genç kadının yanına giderek onu silahla tehdit etti. Muhtar eşiyle birlikte genç kadının yanına gelerek tartışma çıkardı. Bu durum üzerine genç kadın hem babadan, hem de oğlundan şikâyetçi oldu. 

Adana'da Muhtar Ve Oğlu Sucuk Ekmek Dükkânı Açan Kadını Silahla Tehdit Etti 4

“BENİ DARP ETMİŞTİR”

Hilal D. sosyal medya hesabından, yaptığı açıklama: “Bu iş yerini açtığım günden bu yana zaman zaman Tapık Eren A. tarafından iş yerimde gerek sözlü gerekse fiziki şiddete maruz kaldım. Bu kişi iş yerimi kapatmama yakın saatlerde yalnız olduğumu gördükçe sözlü bir şekilde beni taciz etmiş üzerime yürümüş tehditler savurmuş, daha da ileri giderek 17 Mart günü 02.20 sıralarında iş yerimin önünde bana güç uygulayarak beni darp etmiştir. Tüm bu olanların yanı sıra Tapık Eren A. iş yerimin önüne gelip 'sana burada ekmek yedirmeyeceğim' sözleriyle beni manipüle etmeye çalışmış ve iş yeri sahibimin yanına sık sık giderek kendisine daha fazla kira ödeyeceğini beyan edip beni oradan çıkarması için baskı kurmuştur. Bu süreci 3 kez kendisi tarafından yaşadığımı ve işime devam edeceğimi, hakkımı hukuki yollarla arayacağımı belirtmek isterim” dedi.  

Polis ekiplerinden vatandaşlara bayramın son günü uyarısı Polis ekiplerinden vatandaşlara bayramın son günü uyarısı


                         
 

Kaynak: İHA