Antalya'nın Manavgat ilçesinde Ak Parti İlçe Teşkilatı'nda partiye katılım töreni düzenlendi. Törene Ak Parti Antalya Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanvekili Tuba Vural Çokal, Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol ve yerel seçimler için belediye başkan adayı adayları ve partililer katıldı. İlçede sosyal medya üzerinden 'kadınlar kulübü' olarak organize olan ve bugüne kadar çeşitli sosyal yardımlaşma faaliyetlerinde bulunan aralarında Memleket Partisi Manavgat İlçe Kadın Kolları eski başkanlarından Fahriye Avcı'nında olduğu 40 kadın Ak Parti'ye üye oldu. 

AK PARTİ'DE SÖZ ALMAK İSTEYEN KADINLAR

Türkiye'de son 20 yılda kadının toplumdaki yeri ve statüsünün sürekli yükseldiğini anlatan milletvekili Çokal şunları kaydetti:

“Bunu asıl yapan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Kadınlara tanıdığı haklarla onların toplumda hak ettiği yeri almasını sağladı. İşte başörtüsü konusunda yapılan devrim niteliğindeki çalışmalar sonucunda bugün milletvekili olarak TBMM'de başörtülü kadınlarımızın olması, her alanda her kurumda kadınların yer almasının mimarı Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. Şu anda da aramızda kadınlarımız var, partimize katılmak isteyen, dünyasında yer alan ve söz sahibi olan kadınlarımız. Hoşgeldiniz diyorum."

Konuşmaların ardından partiye yeni katılan kadınlara rozetleri Ak Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol tarafından takıldı ve yeni üyelerle hatıra fotoğrafı çekildi.

Erdoğan, teleferik kazası için konuştu! "Muhalefet hadiseyi sulandırdı, sorumluları korudu..." Erdoğan, teleferik kazası için konuştu! "Muhalefet hadiseyi sulandırdı, sorumluları korudu..."

İKTİDAR GÜÇÜYLE YENİ YATIRIMLAR

Diğer taraftan Ak Parti Manavgat İlçe Teşkilatı'nda aday tanıtım toplantısı düzenlendi. 31 Mart'ta yapılacak olan seçimlerde Ak Parti'ye Manavgat Belediye Başkan Aday Adayı olarak başvuran 9 kişi, partililere tanıtıldı. Toplantıda konuşan Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol,

“Genel Merkezimizi kimi aday gösterirse hem teşkilat olarak biz, hemde diğer aday adayları ve Cumhur İttifakı'nı oluşturan diğer partilerimizle birlikte adayımızı bütün gücümüzle destekleyeceğiz. Manavgat iktidarın gücüyle yeni yatırımlara kavuşacak" dedi.

Toplantıda aday adayları da kendilerini tanıttı.