Atatürk Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen yemin töreni, akademisyenler, öğrenciler ve ailelerin katılımıyla büyük coşku içinde gerçekleşti. 103 genç diş hekimi, yemin ederek mesleklerine ilk adımı atmış oldu.

REKTÖR YARDIMCISININ VURGULADIĞI AYRICALIKLAR

“Sevgili öğrenciler, çok özel bir üniversiteden ve çok özel bir fakülteden mezun oluyorsunuz. Bunun kıymetini ve değerini emin olun ki ilerleyen süreçte daha çok hissedeceksiniz... Çünkü sizler modern teknolojik alt yapısı, dinamik ve yetkin akademik kadrosu ile Türkiye'nin en iyi diş hekimliği fakültelerinden birinden mezun oluyorsunuz" - Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı

Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması'na göre fakültenin mezuniyet memnuniyeti konusunda Türkiye genelinde 3. sırada yer aldığı belirtildi. Rektör Yardımcısı, öğrencilerin meslek hayatına atıldıklarında aldıkları kaliteli eğitimin farkını hissedeceklerine inandığını ifade etti.

DEKAN'DAN FAKÜLTENİN 11 YILLIK BAŞARI ÖYKÜSÜ

“Fakültemiz, aradan geçen sürede çok önemli yol kat ederek, ülkemizin hem eğitim hem akademik hem de klinik olarak yüksek oranda tercih edilen fakültelerinden biri haline gelmiştir." - Prof. Dr. Alper Kuştarcı

Dekan, 7'nci dönem mezunlarını uğurlamanın gururunu yaşadıklarını belirtti ve fakültenin son 11 yılda ağız ve diş sağlığı hastanesi statüsüne yükselmesi, hasta sayısını artırması, üst düzey tedavi hizmeti sunmaya başlaması ve uluslararası tanınırlığının artması gibi başarılarını anlattı.

MEZUNİYET SEVİNCİ DOYASIYA YAŞANDI

Genç diş hekimleri, geleneksel hale gelen kep atma merasimi ile mezuniyet sevincini aileleri, hocaları ve arkadaşları ile doyasıya yaşadı. Törenin ardından, mesleklerine ilk adım atan gençler, Akdeniz Üniversitesi'nin ayrıcalıklı eğitiminin yanı sıra, hocalarının ve arkadaşlarının desteklerinin de mutluluklarını artırdığını belirtti. Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun olan yeni diş hekimleri, artık modern, etik ve kaliteli sağlık hizmeti sunma yolunda atacakları adımlarla Türkiye'nin sağlık alanındaki başarılarına katkı sağlayacaklar. Gelecek yıllarda da fakültenin başarı grafiğinin yükselmesi ve daha fazla diş hekimine kapılarını açması bekleniyor.