Kemer Belediyesi 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tören ve kutlama programı düzenlendi.  Kutlamalar, Kemer Bahri Tanrıkulu Spor Salonu önünden başlayarak Kemer Cumhuriyet Meydanında son bulan kortej yürüyüşü ile başladı. 

KEMER'DE 19 MAYIS COŞKUSU 

Cumhuriyet Meydanında yapılan tören ve kutlama program yoğun ilgi gördü. Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayan tören, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi. İstiklal Marşı’nı, şefliğini Furkan Üstündağ’ın yaptığı Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrası seslendirdi. Kutlama programında, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kamil Bozkurt, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. 

SPORCULAR GÖSTERİ YAPTI

19 Mayıs konulu şiirlerin okunduğu programda judo, karate ve kick boks sporcuları gösteri yaptı. Programda, çeşitli spor branşlarında milli takıma seçilen sporculara ödülleri verildi. Sporcuların ödüllerini Kaymakam Solmaz, Başkan Topaloğlu ve Başsavcı Almalı verdi. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, 19 Mayıs gününün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlattığı gün olduğunu söyledi. 

"GÖREVİMİZ ÜLKEMİZİ DAHA YÜKSEKLERE ÇIKARMAKTIR" 

Tüm umutların tükendiği anda Atatürk’ün “Ya istiklal ya ölüm” diyerek Samsun’a çıktığını hatırlatan Başkan Topaloğlu, “Arkasından Erzurum ve Sivas kongrelerini yaptı. TBMM’yi açtı ve Kurtuluş Savaşı başladı. Atatürk, düşmanı denize döktü. Biz bugünlere rahat gelmedik. Gençlerin ve bizlerin geçmişimizi iyi öğrenmemiz lazım ki geleceğimize ışık tutalım. Başta Atatürk olmak üzere silah arkadaşları ve nice kahramanları rahmetle anıyorum. Bize pırıl pırıl bir ülke bıraktılar. Bizim görevimiz ülkemizi daha yükseklere çıkarmaktır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.” dedi. Program sonrası protokol üyeleri sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi. 


 

Kaynak: Kemer Belediyesi / Bülten