Antalya DOB'dan tarih ve sanat dolu 19 Mayıs konseri! Marşlar coşkuyla söylendi Antalya DOB'dan tarih ve sanat dolu 19 Mayıs konseri! Marşlar coşkuyla söylendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı, Gençlik Orkestrası ve Çoksesli Gençlik Korosu, 19 Mayıs'a özel ve anlamlı bir konser verdi. Konserin açılışında, Gençlik Orkestrası ve Çoksesli Gençlik Korosu tarafından söylenen İstiklal Marşı, seyircilerden büyük takdir topladı. Konser, coşkulu bir şekilde söylenen İzmir Marşı'yla sona erdi.

19 MAYIS'A ÖZEL KONSER BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919'un 105. yılını anma etkinlikleri kapsamında, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından, düzenlenen etkinlikler ve konserler devam ediyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Gençlik Orkestrası ve Çoksesli Gençlik Korosu tarafından AKM Aspendos Salonu’nda, 19 Mayıs Özel Konseri düzenlendi.

Akm’de Gençlik Rüzgarı (10) (1)

KONSER İZMİR MARŞI’YLA SONA ERDİ

Konserin açılışında, Gençlik Orkestrası ve Çoksesli Gençlik Korosu tarafından söylenen İstiklal Marşı, seyircilerden büyük takdir topladı. Konserde orkestra şefliğini Sonay Yener’in yaptığı İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Gençlik Orkestrası tarafından, Türkiye Cumhuriyeti’nin yetiştirdiği Münir Ceyhan, Ziya Aydınlatan, Cevat Memduh Altar gibi önemli bestekarların eserleri seslendirildi.

KONSERE GELENLER GENÇLİK VE İZMİR MARŞINI AYAKTA ALKIŞLADI

Gençlik Bayramı’na özel söylenen Gençlik Marşı’ysa, konserde en çok alkış alan eserlerden oldu. 19 Mayıs'a özel düzenlenen konserde şefliğini Nazlı Ünlüsoy Aybaş’ın yaptığı Çoksesli Çocuk Korosu ise Matti Hyökki, Orlando Di Lasso, Goran Bregovic gibi sanatçıların eserlerini seslendirdi. Konser, coşkulu bir şekilde söylenen İzmir Marşı’yla sona erdi. 

Kaynak: Antalya Büyükşehir Belediyesi-Bülten