Alaattin Çakıcı günümüzde Türkiye'deki organize suçlar kapsamında önemli bir figür olarak kabul edilmektedir. Peki, Alaattin Çakıcı serveti ne kadar? Çocukları var mı? İşte sizin için araştırdığımız tüm bilgiler…

Alaattin Cakici Kimdir

Alaattin Çakıcı Serveti

Alaattin Çakıcı serveti resmi olarak bilinmemekle beraber yüz milyonlarca dolarla ölçüldüğü tahmin edilmektedir. Bu tahminler Çakıcı'nın yasaklı madde kaçakçılığı, haraç ve diğer yasadışı faaliyetlerden elde ettiği kazançlara dayanmaktadır.

Bu haberimizde sizin için Alaattin Çakıcı serveti ve ailesi hakkında yaptığımız araştırmanın sonuçlarını paylaştık.

Alaattin Cakici Kimdir 3

Alaattin Çakıcı Kimdir?

Alaattin Çakıcı, 1953 yılında Trabzon'da doğan Türk organize suç örgütü lideridir. 1980'li yıllarda yasaklı madde kaçakçılığı ve haraç gibi suçlara karışarak Türkiye'nin en güçlü mafya liderlerinden biri haline gelmiştir.

Cinayet, saldırı ve rüşvet skandalları ile gündem olmuştur. 1995 yılındaki Uğur Kılıç cinayeti nedeniyle 2006 senesinde tahrik indirimiyle 19 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. 2021 yılında ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdit ve hakaret içerikli bir mektup yazması sebebiyle 1 yıl 8 ay tekrar cezaevine girmiştir. Ülkücü görüşleri ile bilinir ve siyasi figürlerle yakın ilişkileri olduğu iddia edilir. Hakkında kitaplar ve filmler yazılmıştır.

Alaattin Çakıcı Nereli?

Alaattin Çakıcı, 20 Ocak 1953 tarihinde Trabzon'un Arsin ilçesine bağlı Fındıklı köyünde doğmuştur. Aslen Trabzonlu olan Çakıcı, ailenin beş çocuğunun en büyüğü olarak dünyaya gelmiştir. Ailesiyle birlikte İstanbul'a göç etmeden önce bir süre Trabzon'da yaşamıştır.

Alaattin Çakıcı Kaç Yaşında?

1953 doğumlu olan suç örgütü lideri 2024 yılı itibarıyla 71 yaşındadır. Tüm bu bilgilere ek olarak Alaattin Çakıcı ailesine dair detaylar da merak edilmektedir.

Alaattin Cakici Kimdir 6

Alaattin Çakıcı Kaç Kere Evlendi?

Alaattin Çakıcı, hayatı boyunca iki kez evlilik yapmıştır. İlk evliliğini 1972 yılında Gönül Kurtuluş ile gerçekleştirmiştir. Çift bir süre sonra boşanmış ve 1991 yılında Alaattin Çakıcı, Dündar Kılıç'ın kızı Uğur Kılıç ile Trabzon'da evlenmiştir. Bu evlilik de 4 Kasım 1994 yılında son bulmuştur.

Alaattin Çakıcı Kaç Çocuğu Var?

Alaattin Çakıcı çocukları iki tanedir. İlk evliliğini Gönül Kurtuluş ile yapan Çakıcı’nın Ali ve Betül isimlerinde iki çocuğu olmuştur. İkinci evliliğini ise Dündar Kılıç'ın kızı Uğur Kılıç ile gerçekleştirmiş, bu evlilikten ise çocuğu olmamıştır. Bu kapsamda oğlunun hayatı da merak edilmektedir. Peki, Ali Çakıcı kimdir? Hangi ünlü oyuncu ile sevgili? İşte detaylar…

Alaattin Cakici Kimdir 7

Alaattin Çakıcı Oğlu Kimdir?

Alaattin Çakıcı'nın tek oğlu Ali Çakıcı'dır. 1972 yılında Gönül Kurtuluş ile olan ilk evliliğinden doğmuştur. Ali Çakıcı, babası gibi iş dünyasıyla uğraşmaktadır. 2010 yılında İstanbul Yelken Kulübü'ne üye olmak istemesi kulübün yönetim kurulunda tartışmalara yol açmıştır. Ali Çakıcı, babasının tahliyesinden sonra siyasi gündemde yer almaya başlamıştır.

Babasıyla birlikte bazı siyasetçilere ve gazetecilere yönelik tehditlerde bulunmuştur. Ali Çakıcı'nın sevgilisi Öykü Çelik ile yaşadığı aşk ise gündeme bomba gibi düşmüştür. Çelik, Instagram hesabından paylaşımda bulunarak ilişkisini ilan etmiş ve sosyal medya bu fotoğraflarla çalkalanmıştır. Peki, Ali Çakıcı’nın babası Alaattin Çakıcı servetinin kaynağı olan suçlarını da derledik.

Alaattin Cakici Kimdir 4

Alaattin Çakıcı Suçu Nedir?

Alaattin Çakıcı uzun ve karmaşık bir suç geçmişine sahiptir. Birçok farklı suçtan hüküm giymiş bir figürdür. En bilinen suçları arasında yasaklı madde kaçakçılığı, haraç, cinayet, saldırı, tehdit, organize suç örgütü kurma ve görevi yaptırmamak için direnme bulunmaktadır. Çakıcı, 1980'li yıllarda yasaklı madde kaçakçılığı ile suç kariyerine başlamış ve bu suçtan dolayı birçok kez tutuklanmıştır.

1990'lı yıllarda İstanbul'da haraççılık şebekesi kurarak birçok esnaf ve iş adamından para sızdırmıştır. Üstelik Alaattin Çakıcı eşi Uğur Kılıç'ın 1995 yılında öldürülmesi için Abdurrahman Keskin’i azmettirdiği gerekçesiyle 19 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. 2000 yılında Karagümrük Spor Kulübü Lokali'ne düzenlenen silahlı saldırıdan sorumlu tutulmuştur.

Birçok gazeteci, yazar ve siyasetçiyi tehdit ettiği için hakkında dava açılmıştır. 2000 yılında "çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek" suçundan hüküm giymiştir. 2017 yılında cezaevindeyken gardiyanlara direndiği için hakkında dava açılmıştır. 2020 yılında yeğeni Adem Çakıcı'yı öldürtmeye teşebbüs ettiği gerekçesiyle 17 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır.

Ancak bu karar daha sonra Yargıtay tarafından bozulmuştur. Alaattin Çakıcı, Türkiye'de organize suç ve mafya ile özdeşleşmiş bir isimdir. Kendisi hakkında daha birçok suçlama ve dava bulunmaktadır. Suçları ve siyasi bağlantılarıyla kamuoyunda geniş bir yer edinmiştir.

Alaattin Çakıcı servetinin yanı sıra; kendisi hakkında merak edilen detaylara da değindik.

Kaynak: HABER MERKEZİ