Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen EURO 2024 Avrupa Şampiyonası'nda A Milli Takımımızın çeyrek finale yükselme mücadelesi için Alanya'da hazırlıklar yapılmıştı. İlçenin belirli noktalarında dev ekranlar kurulmuş, taraftarlar heyecanla Türkiye-Avusturya maçını izlemek için toplanmaya hazırlanıyordu. Ancak ülkemizde yaşanan ve istenmeyen son gelişmeler nedeniyle alınan karar doğrultusunda planlarda değişiklik yapıldı.

MAÇ GÖSTERİMLERİ İPTAL EDİLDİ

Alanya Belediyesi, milli duruşun gerektirdiği sorumluluklar doğrultusunda yayınladığı "iptal" kararında şu ifadelere yer verdi: 

"DUYURU! Değerli Alanyalılar.. Devletimizin tavsiyesi üzerine Avrupa Futbol Şampiyonası son 16 turu maçının Atatürk Anıtı Meydanı’nda ve Mahmutlar Mahallesi Belediye Ek Hizmet Binası önündeki dev ekran canlı yayın etkinliğini ülkemizin içinde bulunduğu hassas dönem ve milli duruşumuzun gerektirdiği sorumluluklar doğrultusunda iptal etme kararı uygun bulunmuştur. Birlik ve beraberliğimizin her zamankinden daha önemli olduğu bu günlerde, milli menfaatlerimizi her şeyin üstünde tutmanın bilinciyle hareket etmekteyiz. Anlayışınız için teşekkür eder, bu zor zamanları el birliğiyle aşacağımıza olan inancımızı paylaşmak isteriz. Saygılarımızla."

Muhabir: DUYGU TEKİN