Alanya Belediyesi, Destek Eğitim Kurs Merkezleri'nde eğitim gören ve Oba Kız Öğrenci Yurdu'nda konaklayan öğrencilere üniversite sınavı öncesi moral ve motivasyon sağlamak amacıyla bir etkinlik düzenledi. Cikcilli Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen programa 650 öğrenci katıldı.

ALANYA BELEDİYESİ'NDEN ÖĞRENCİLERE MORAL DESTEĞİ 

Alanya Belediyesi, öğrencilerin üniversite sınavına hazırlık sürecinde moral ve motivasyonlarını artırmak için önemli bir etkinliğe imza attı. Alanya Belediyesi Fahri Gürses Etüt ve Destek Eğitim Kurs Merkezi ile Payallar Şehit Aybüke Öğretmen Destek Eğitim Kurs Merkezi'nde eğitim gören ve Oba Kız Öğrenci Yurdu'nda konaklayan 12. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen etkinlikte, 650 öğrenci bir araya geldi.

"BU MEMLEKETİ SİZLER YÖNETECEKSİNİZ"

Başkan Özçelik, "Az önce arkadaşlarınıza söylediğim şuydu; ‘çocuklar sizi görünce içimde bir ışık parladı’ dedim. Hakikaten şu güzelliğinizi, şu hevesinizi, şu hayata en azından bu salondaki bakışınızı gördükten sonra 60 yaşına gelmiş biri olarak sizi kıskandım. Siz bu memleketin geleceğisiniz, ışığısınız. Bu memleketi gelecekte yönetecek, yönetim kademelerinde bir fiil bulunacak kişilersiniz ve bunu hiç unutmayın. Size kim ne derse desin ‘hiçbir şey değilsek biz bu memleketin umuduyuz arkadaş’ deyin. Bu sizin heybenizdeki en önemli gıda olsun. Kendinizi küçümsemeyin. Yapamayız demeyin. Bundan 45 yıl önce ben bu masalarda, bu sıralarda oturan birisiydim. Çalıştık, Faruk Konukçu Bey de dahil olmak üzere artık o da bir yönetici sıfatında. Memleketin yöneticisi, işçisi, müdürü, amiri içinizden birisi milletvekili, içinizden birisi belediye başkanı olacak ve bu memleketi siz yöneteceksiniz. Yolunuzu hiç şaşırmayın, ailenize, büyüklerinize ‘biz bu memleketin umuduyuz’ deyin. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolu takip edin başka bir şey yapmanıza gerek yok. Sizlerle beraber olmak için buradayım, elimden geldiğince de önünüzdeki hayatınızda Alanya Belediyesi ve Alanya Belediyesi’nin Başkanı olarak ekibimle birlikte sizlere yardımcı olacağız. Unutmayın; Atatürk’ün yolunda bu memleketin umudu, geleceği sizlersiniz" şeklinde konuştu. Başkan Özçelik’i ayakta alkışlayan öğrenciler, düzenlenen etkinlik için teşekkür ettiler. Başkan Özçelik, öğrencilerle gecenin anısına fotoğraf çektirdi. Etkinlik geç saatlere kadar oyun havaları ve danslar eşliğinde devam etti.

Kaynak: İHA