Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği tarafından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilen takım ve idarecileri belli oldu. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç başta olamak üzere Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan ve Adanademir Spor Başkanı Murat Sancak'ın da içinde bulunduğu 6 Süper Lig kulübü ve idarecileri PFDK'ya sevk edildi. 

DİSİPLİNE SEVK NEDENLERİ

Buna göre, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kulübün resmi sosyal medya hesabından yayınlanan beyanlarında yer alan ‘sportmenliğe aykırı hareketi’; Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, kulübün sosyal medya hesabına yaptığı açıklamalar sonrası hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalar’ nedeniyle PFDK’ya sevk edildi.

TRİBÜN OLAYLARI DİSİPLİNE SEVK ETTİRDİ

Samsunspor, Galatasaray, Gaziantep FK ve Beşiktaş, ‘çirkin ve kötü tezahüratı’ nedeniyle Kasımpaşa ise ‘talimatlara aykırı hareketi’ nedeniyle kurula gönderildi. Ayrıca Samsunspor ile Galatasaray kulüpleri ‘merdiven boşluklarının boş bırakılmaması’ nedeniyle; Trabzonspor da ‘hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalar’ nedeniyle disipline gönderildi.

Pehlivan develerin güreşleri nefes kesti Pehlivan develerin güreşleri nefes kesti

ADANA DEMİRSPOR BAŞKANI PFDK'DA 

Galatasaray Kulübü Yöneticisi Metin Öztürk, ‘hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalar’; Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak ve Adana Demirspor Kulübü İdarecisi Metin Korkmaz ‘talimatlara aykırı hareketi’ nedeniyle PFDK’ya sevk edildi.

PENDİKSPOR OYUNCUSU KIRMIZI KARTTAN SEVK 

Adana Demirspor ile oynanan lig müsabakasında kırmızı kart gören Pendiksporlu Halil Akbunar, ‘kural dışı hareketi’ nedeniyle kurula gönderildi.

Kaynak: İHA