Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), 2023-2024 Öğretim Yılı'nı tamamlayan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenledi. Mezuniyet töreni öncesinde ALKÜ'lü akademisyenler ve öğrencilerin katılımıyla Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu. Konaklı Şehir Stadyumu'nda düzenlenen törende bu yıl 2 bin 469 öğrenci, mezun olmanın heyecanını ve gururunu yaşadı. Tören; protokol konuşmalarının ardından üniversite birincisinin yaş kütüğüne plaket çakması, fakülte birincilerine hediye takdimi, yemin töreni ve kep atma programları ile devam etti.

"YOLUNUZ AÇIK OLSUN"

Törendeki konuşmasında tüm misafirleri selamlayan ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, öğrencilere seslenerek, "Zorlu bir yarıştan sonra geldiğiniz üniversitemizde sınavlar, ödevler, uygulamalı eğitimlerle maratona devam ettiniz. Yıllar süren çalışmalarınızın meyvesini aldığınız bugüne şahitlik etmek için aileniz ve bizler buradayız. Bugüne ulaşmanızda en büyük pay sahibi olan ailelerinize, öğretim üyelerimize ve üniversitemiz çalışanlarına minnettarlığımı ifade ediyorum. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi olarak bilim ve teknolojiye dayalı eğitim anlayışımızla geleceğin liderlerini yetiştirmeyi hedefliyoruz" dedi.

MEZUNİYET BAŞARILARI KUTLANDI

Konuşmaların ardından fakülteler ve MYO'lar sırasıyla toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirdikten sonra birinci, ikinci ve üçüncülere başarı belgesi ve hediye takdim edildi. Törenin devamında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kılıç eşliğinde yemin metnini okuyan öğrenciler, hep birlikte keplerini havaya atarak mezun olmanın gururunu ve sevincini yaşadılar. Öğrenciler, tören sonunda Dj Berkay Demir eşliğindeki şarkılarla mezuniyet başarılarını kutladılar.

PROTOKOL TAM KADRO

ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene Alanya Belediye Başkan Yardımcılarından Hasan Servet Ünlü, Sadık Dizdaroğlu, Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner, Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, ALTSO Meclis Başkanı Mehmet Kural, ALTSO Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Ersoy, Alanya Belediyesi Meclis Üyesi İrem Yunusoğlu, Hayırseverlerden Hüseyin Hacıkadiroğlu, Ali Bal, Serhat Kayış, Mustafa Apaydın, ALKÜ Rektör Yardımcılarından Prof. Dr. Mehmet Akın, Prof. Dr. Mehmet Kılıç, Prof. Dr. Atıf Bayramoğlu, siyasi parti temsilcileri, kurum ve dernek yöneticileri, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Kaynak: İHA