Almanya'dan gelen turistler, yıllardır çektikleri mide, diyabet, sedef ve KOAH gibi rahatsızlıklara Antalya'nın şifalı bitkileriyle çare buluyorlar. Akseki ilçesinde bulunan defne yaprağı, kekik, ada çayı, yaban mersini ve yaban zeytini yaprağı gibi mucizevi bitkiler, Alman turistlerin sağlığına kavuşmasına yardımcı oluyor.

ANTALYA'YA SADECE TATİL İÇİN DEĞİL, ŞİFA BULMAYA DA GELİYORLAR 

Antalya, sadece güneş, deniz ve kum için değil, aynı zamanda sağlık turizmi için de tercih ediliyor. Alman turistler, Side-Manavgat bölgesindeki turizm acentesi tarafından yönlendirilerek Akseki ve çevresine götürülüyor. Burada, doğanın sunduğu şifa dolu güzelliklerle tanışıyorlar.

ALMANYA'DAN ANTALYA'YA BU BİTKİLER İÇİN GELİYORLAR 

Faruk Boztaş, turistlere Akseki'de bulunan şifalı bitkiler hakkında doğru bilgi vererek, sağlık konusunda farkındalık oluşturuyor. Alman turistler, bu bitkilerin mucizevi etkilerini deneyimleyerek, sağlıklarını geri kazanmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Birçok farklı hastalıkta bitkilerin etkisini gören turistler, bu doğal şifa kaynaklarından yeniden almak için özel olarak Türkiye'ye geliyorlar.  Akseki bölgesindeki bitkilerin özellikle şifalı olduğu ve bölgenin iklim ve toprağının bu bitkileri beslediği belirtiliyor. Bu doğal miras, sadece turizm değil, aynı zamanda sağlık turizmi için de büyük potansiyele sahip.

Kaynak: İHA