Antalya Adalet Sarayı'nda yeni adli yılın açılışı gerçekleşti. Törene Antalya Valisi Hulusi Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Zafer Koç, Antalya Emniyet Müdürü Orhan Çevik, hakimler, cumhuriyet savcıları ve adliye personeli katıldı. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Başsavcı Koç, yeni adli yılın güzel geçmesini temenni etti.

DİNLENME VE HAZIRLIK 

Başsavcı Zafer Koç konuşmasında, adli tatilin yoğun çalışma temposunun ardından yorgunluğu gidermek ve aileyle zaman geçirmek için önemli olduğunu belirtti. "Adalet hizmetlerinin tamamen tatil edilmesi mümkün değildir," diyen Koç, tatil döneminde çalışan tüm personele teşekkür etti.

“Adli tatil, yoğun çalışmamızın ardından yorgunluğumuzu giderme, sevdiklerimizle birlikte dinlenme imkanı bulduğumuz bir dönemdir.”

KAHRAMANMARAŞ DEPREMLERİNE ADLİ YARDIM 

Başsavcı Koç, Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra bölgede adli hizmetlerin aksamaması için büyük bir ekip ile yardıma koştuğunu ifade etti. Koç, "Bölgede defin işlemleri, bilişim sistemlerinin onarımı olsun, çok faydalı hizmetler yaptık" dedi.

YENİ YILIN HEDEFLERİ 

2023-2024 adli yılı için belirlenen hedefler hakkında konuşan Başsavcı Zafer Koç, tarafsız, bağımsız, hızlı, etkin ve verimli bir şekilde hizmet sunmaya devam edeceklerini vurguladı. Koç, terörle mücadelede de aynı azim ve kararlılıkla hareket edeceklerini ifade etti.

Zafer Koç, "Anayasamızda yazılı Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin temel niteliklerine ve toprak bütünlüğüne kastetmiş her türlü terör örgütü mensubu ve destekleyicileriyle şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da azim ve kararlılıkla mücadelemiz devam edecektir." dedi. 

ANİ RÜZGAR PLATFORMU DEVİRİYORDU 

Başsavcı Koç'un konuşması sırasında arkasındaki platform, rüzgarın etkisiyle devrilmek üzereyken personel tarafından son anda tutuldu. Platform daha sonra güvenli bir şekilde kaldırıldı.

TÖREN SONU 

Konuşmaların ardından tören sona erdi, yeni adli yılın tüm hukuk camiasına hayırlı olması temenni edildi.