31 Mart Yerel Seçimleri'nde çok sayıda belediyeyi kaybeden AK Parti’de MYK toplantısının ardından önemli bir kulis bilgisi sızdı. Kaybedilen illerde başkanların koltuğu sallantıda. Bu illerin arasında Antalya’nın da yer aldığı ve İl Başkanı Ali Çetin’in istifasının veya görevden alınmasının kurultay sürecinde olacağı iddia ediliyor. 

Gaziantep AK Parti İl Başkanı kim olacak? Gaziantep AK Parti İl Başkanı kim olacak?

AK PARTİ’DE ANTALYA TARTIŞMASI

AK Parti’de özellikle bir kez daha CHP’ye kaptırılan İstanbul, Ankara, Antalya, Mersin, Adana başta olmak üzere CHP’nin bu seçimde AK Parti’den aldığı Bursa, Balıkesir, Denizli il başkanlarının da kurultay sürecinde değişeceği belirtiliyor. 

AK PARTİ ANTALYA’DA 17 İLÇE BELEDİYESİNİ ALAMADI

AK Parti Antalya İl Başkanlığı 31 Mart Yerel Seçimleri'nde başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere 17 ilçe belediyesini kaybetti. Yaşanan bu seçim yenilgisi AK Parti MYK toplantısında masaya yatırıldı. Yaşanan yenilginin faturası ise il ile bazı ilçe başkanlarına çıkarıldığı kulislere bilgi olarak sızdı. 

KONGRELERİN MAYIS AYINDA BAŞLAMASI BEKLENİLİYOR

AK Parti’de il ve ilçe kongreleri içinde bulunduğumuz Mayıs ayı itibarıyla başlayacak ve önümüzdeki Ekim ayında da olağan kurultay gerçekleşecek. İl ve ilçe kurultaylarında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerel seçimlerden hemen sonra sıklıkla dile getirdiği 'değişimin' de başlayacağına dikkat çekiliyor. Ayrıca AK Parti’de, milletvekillerinin çoğunluğunun 'genel merkez yönetiminin kendilerini dikkate almadığı' şeklindeki söylemlerle süreci eleştirdiği konuşuluyor.

Muhabir: BÜLENT ÖNER