Antalya Büyükşehir Belediyesi, her bayram olduğu gibi bu bayramda da ücretsiz kurban kesim hizmeti sunmaya devam ediyor. Sabahın erken saatlerinden itibaren Soğuksu Mahallesi Perşembe Pazarı, Yeşilbahçe Mahallesi Kapalı Çarşamba Pazarı ve Döşemealtı Kömürcüler Hayvan Pazarı'na gelen vatandaşlar büyük bir düzen içerisinde, temiz ve hijyenik bir ortamlarda uzman kasaplar tarafından kurbanlıklarını kestirdi. 

KESİM HİZMETİ NASIL SUNULUYOR?

Sıra sistemi ile çalışan kesim noktalarında Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından oluşturulan uzman ekipler ve kasaplar, kesim işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlıyor. Sıra numarası geldikten sonra vatandaşların yaklaşık 15-20 dakika içerisinde kesim işlemleri tamamlanıyor.

BAŞKAN MUHİTTİN BÖCEK'E TEŞEKKÜR

Antalyalı vatandaşlar, verilen hizmetten son derece memnun olduklarını söyledi. Sıcak havada kurbanın hızla ve temiz bir ortamda kesilmesinin önemine değinen vatandaşlar Başka Muhittin Böcek’e ve Antalya Büyükşehir Belediyesi ekibine teşekkür etti. Vatandaşların takdirini kazanan bu hizmet, bayramın ikinci günü de devam edecek.

KURBAN BAYRAMI'NDA EK HİZMETLER 

Antalya Büyükşehir Belediyesi veterinerlerinin de görev aldığı "Hayvan Yakalama Timi" Kurban Bayramı'nda kaçan hayvanların zarar görmeden yakalanabilmesi ve kontrol altına alınabilmesi içinde bayram süresince görev yapacak. Vatandaşlar, Hayvan Yakalama Timi'ne Alo Zabıta 153, 0242 332 22 33 veya 444 94 20 numaralı ABİM hattından ulaşarak yardım isteyebilecek. 

Muhabir: DUYGU TEKİN