Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugünden itibaren 65 yaş ve üstü tüm vatandaşlarla 65 yaş altında olup kronik hastalığı bulunanlar için grip aşısı uygulamasının normal takvimiyle başladığını bildirdi. Buna göre Antalya’da 65 yaş üstü vatandaşlar ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar aile hekimleri aracılığıyla aşılarını yaptırabilecekler.

SONBAHAR İLE BİRLİKTE RİSK OLUYOR

Başlayan sonbaharla birlikte grip aşısı uygulaması da hayata geçiriliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 15 Eylül itibariyle 65 yaş ve üstü vatandaşlara grip aşısı uygulamasının normal takvimiyle başlayacağını duyurdu. 65 yaş altında olup kronik hastalığı bulunan hastaların da aşı uygulamasına dahil olduğunu da ifade eden Bakan Koca, grip aşısının grip hastalığına yakalanma riskini azalttığını, hastalığın şiddetini hafiflettiğini belirtti. Grip hastalığının özellikle 65 yaş üstü ile kronik hastalığı bulunan kişilerde zatürre, bronşit, sinüzit ve kulak enfeksiyonu gibi komplikasyonlara yol açtığını kaydeden Bakan Koca, "Grip aşılarımızı mutlaka yaptıralım" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Grip aşısı, grip hastalığına yakalanma riskini azaltır, hastalığın şiddetini hafifletir. GRİP, özellikle, 65 yaş üstü ile kronik hastalığı bulunan kişilerde zatürre, bronşit, sinüzit ve kulak enfeksiyonu gibi komplikasyonlara yol açmaktadır. Grip aşılarımızı mutlaka yaptıralım. "15 Eylül'den itibaren 65 yaş ve üstü tüm vatandaşlarımızla 65 yaş altında olup kronik hastalığı bulunan hastalarımız için grip aşısı uygulaması normal takvimiyle başlıyor. Grip aşısı, grip hastalığına yakalanma riskini azaltır, hastalığın şiddetini hafifletir. Grip, özellikle 65 yaş üstüyle kronik hastalığı bulunan kişilerde zatürre, bronşit, sinüzit ve kulak enfeksiyonu gibi komplikasyonlara yol açmaktadır. Grip aşılarımızı mutlaka yaptıralım. Doktorunuza başvurarak reçetenizi yazdırabilirsiniz."