Hasan Safran yönetimindeki UTEF Umut Işığı Türk Halk Müziği Korosu ve Hülya Bostanoğlu yönetimindeki Antalya Engelliler Sanat Evi Korosu, “Engel Tanımayan Cumhuriyet Konseri” isimli konser izleyicilere unutulmaz saatler yaşattı.

ŞARKILARI BİRLİKTE SÖYLEDİLER

Konserde, saz heyeti eşliğinde yurdun çeşitli yörelerinden şarkılar ve türküler koro ve solistler tarafından seslendirildi ve izleyiciler söylenen şarkılara hep birlikte eşlik etti. Konser duygusal ve hareketli şarkı ve türkülerle devam etti. Koro ve solistler, salonu dolduran izleyicilerden büyük beğeni topladı ve tam not aldı.

İlber Ortaylı Antalyalılarla buluşarak Cumhuriyeti konuşacak İlber Ortaylı Antalyalılarla buluşarak Cumhuriyeti konuşacak

ÇOK SAYIDA PROTOKOL ÜYESİ KATILDI

Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu (UTEF) ile Leman Gebizli Tüm Engelli Yaşlı ve Kimsesizlere Umut Işığı Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen konsere; Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Zekiye Yetkin Kurt, Kocaaliler Belediye Başkanı Selahattin Gökçe, engelli aileleri, Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Kürşat Çavuşoğlu, Irak Akdeniz ve İslam ülkeleri İş İnsanları Derneği ve Tüm Hataylılar ve Hatay Dostları Derneği (TÜMHATAYDER) Genel Başkanı Hikmet Kenan Yozgatlı, Teke Yöresi Avşar Yörükleri Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Dilber Köse, iş adamları, akademisyenler, siyasi parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

PLAKET TAKDİMİYLE SON  BULDU

 Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu (UTEF) ile Leman Gebizli Tüm Engelli Yaşlı ve Kimsesizlere Umut Işığı Derneği Genel Başkanı Güldane Kaya Kaçar, üniversite öğrencisi çocuklara karşılıksız burs imkanı, ihtiyaç sahipleri için yüzlerce tekerlekli sandalye, hasta yatağı, gıda paketleri, market çekleri, kıyafet ve eşya yardımı yaptıklarını belirtti. Konser sonunda izleyiciler koro ve solistleri uzun süre alkışladı. Konser, plaket ve çiçek takdimi ile son buldu.